Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hızlı Tırnak Uzatma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hızlı Tırnak Uzatma

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları İle İlgili Önemli BilgilerHızlı tırnak uzatma, Tırnakların hemen kırılması bayanların hiç istemediği şeylerden biridir. Kendi sağlığıza hem iyi bakarak hem tırnaklarınıza canlılık gelir hemde kendi sağlınız için faydalı olur. Bu konuyla ilgili daha fazla bilgi için makalemizi okuyunuz.

Kadınlar için bakımla olmak çok önemlidir. Erkekler için de kadınların bakımlı olması önemlidir. Kadınların özellikle dış görünüşleri, kendilerini ele verir. Bakımla kadın saçından tırnağına kadar kendine özen gösterendir. Bu nedenle özellikle tırnaklar çok önemlidir. Uzun, bakımlı ve ojeli tırnaklar tüm kadınların en çok önem verdiği şeylerden biridir bakımında… Ama ne kadar bakımlı ve ojeli olursa olsun şayet tırnaklar sık sık kırılıyorsa, görüntü de kötü olur. Tırnak kırılması kadınların korkulu rüyasıdır. Yeniden uzatmak ise öyle çok kolay değildir. Bu yazıda tırnak uzatmanın yolları anlatılıyor. Merak edenler lütfen okusun.

Estetik açıdan hoş ellere sahip olmak için uzun ve manikürlü-ojeli tırnaklar çok önemli. Tırnaklarınızın kırılgan olmamasını ve daha çabuk uzamasını istiyorsanız öncelikle yediklerinize içtiklerinize dikkat edecek ve mineral-protein içerikli besinler tüketeceksiniz. Tırnaklarınıza manikür yaparken törpünün sert olmamasına, çok baskılı törpüleme yapılmamasına özen göstereceksiniz. Tırnağınızı yeme alışkanlığınız varsa bundan derhal vazgeçin. En iyi yöntemlerden biri acı oje sürmek. Suyu çok içecek ve özellikle Yaz aylarında su tüketimini arttıracaksınız. Tırnaklarınızı törpülerken ileri geri törpülemekten vazgeçeceksiniz. Zira bu tarz törpüleme tırnakların alt ve üst tabakası arasında bulunan yer bağa hasar veriyor ve tırnağın çatallaşmasına neden oluyor. Bu yüzden tırnaklarınızı aynı yöne doğru törpüleyin. Bir de evde uygulayacağınız birkaç kür ile tırnaklarınızın hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz. Eczaneden alacağınız gliserinin içerisine birkaç liman damlası koyun ve bunu her gün tırnaklara masaj yaparak sürün. Tırnaklarınız güçlenecek ve çabuk uzayacaktır. Ayrıca sadece liman suyunda tırnaklarınızı 10-12 dakika kadar bekletirseniz hem parlamasına ve hem de güçlenmesine yardımcı olursunuz. Tırnak parlatıcısı içerisine 1 damla limon sıkarsanız ve bunu tırnağınıza sürerseniz de işe yarayacaktır. Ayrıca ılık su dolu bir kaba, 1 yemek kaşığı tuzla, 1 Tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı kadar sirke, 1 çay kaşığı kadar zeytinyağı koyup, parmaklarınızı bu karışıma batırın. Her akşam bu karışıma ellerinizi soktuğunuzda tırnaklarınız güçlenip uzayacaktır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hızlı

Tırnak

Uzatma