Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
hızlı kilo verdiren kolay diyet listeleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum

Hızlı Kilo Vermek İstiyorum,Diyenler İçin aşağıdaki Makaleyi Okumanız Geremektedir.Her Türlü Bilgi Bulunmaktadır.Yan Etki Yoktur.

Hızlı Kilo Vermek İstiyorumHızlı Kilo Vermek


Hızlı kilo vermek bazı diyetisyenlere göre yanlış bir istek olmasına rağmen kilo kontrolü sorunu olan insanlar hızlı kilo verme konusunda ısrarcı olmaktadırlar. Öyle ki hızlı kilo vermek için bir çok farklı diyet programına başvurmuş insanlar az değildir. Aslında kilolu bir insanın çabuk kilo vermek istemesinden daha doğal bir şey olmasa gerek. Bu yazımızda hızlı kilo vermek isteyenler için hayati önem taşıyan 4 farklı konudan bahsedeceğiz.

Çabuk kilo vermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken 4 konu :
1 . Düşük Kalori

Kilo verip veremeyeceğinizi belirleyen en önemli faktör belki de aldığınız kalori miktarıdır. Ne kadar fiziksel aktiviteyle uğraşıyor da olsa bir insan gereğinden fazla kalori alıyorsa kilo vermesi zordur. En basit tavsiye gibi görünmesine rağmen hızlı kilo vermek isteyen biri dengeli olarak beslenmeli ve gerekenden fazla kalori almamalıdır. Aynı şekilde gerekenden az kalori almak da kilo vermek isteyen birinin işini zorlaştırabileceği gibi sağlık sorunlarına da sebep olur.
2 . Egzersiz Yoğunluğunun Artırılması

Yoğun egzersiz programları da kilo verme hızınızı artırabilecek faktörlerdendir. Yoğun egzersizden kasıt sadece daha fazla egzersiz yapmak değil aynı egzersizi daha kısa sürede yaparak yoğunluğu artırmaktır. Yoğun bir egzersiz programının hızlı kilo vermeye yardımı olacağı açıktır çünkü egzersizler metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenize yardım ettiği gibi kas oluşumunu kuvvetlendirerek yağ oluşumunu azaltır.
3 . Arzu Kontrolü

Yoğun bir egzersiz programında arzularınızı kontrol etmeniz önemlidir. Bunu yaparken tavsiyemiz çok hoşlanarak tükettiğiniz bazı besin maddelerinin az da olsa diyetinizde bulundurulmasıdır. Eğer bu zevkleri tamamen uzaklaştırmaya çalışırsanız diyeti bozmanız için sebepleriniz artacaktır. Bu da hızlı kilo vermek isteyen biri için hiç de iyi olmayacaktır.
4 . Uzun Süreli Değişiklikler

Bir diyete başlayıp sonra bırakıp sonra başkasına başlamak belki kısa vadede daha fazla kilo vermenize yardım edebilir fakat bu kilo verme periyodunu bir kilo alma periyodunun izleyeceği açıktır. Çünkü bir hayat tarzı değişikliği yapılmamıştır. Verilen kilolar er ya da geç geri alınacaktır. Bu sebeple kilo vermek isteyen herkes ve özellikle çabuk kilo vermek isteyenler sadece 1 hafta 2 hafta belirli diyetler yapmak yerine hayat tarzlarını değiştirmelidirler.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

hızlı

kilo

verdiren

kolay

diyet

listeleri