Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hepatit C Hastaları Ne Yemeli
Hepatit C Hastaları Ne Yemeli
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hepatit C Hastaları Ne Yemeli : Eğer HCV antikor pozitif iseniz alkol tüketimini kesmeniz gereklidir. Sağlıklı bir beslenme rejimi dışında Hepatit C hastalarının özel bir diyet yapması şart değildir. Ancak eğer siroz gelişimi varsa sıvı birikimini engellemek için doktorunuz karaciğer koruyucu diyet listesi ve düşük tuz diyetini size önerecektir.Eğer çok şiddetli kusmalar oluyorsa ve ağızdan besin alınamıyorsa damar yolu ile beslenme gereklidir.

Hepatit C hastaları, enfeksiyonu yakınlarına bulaştırabilecekleri endişesini taşırlar. Taşıyıcı, veya kronik enfeksiyonu olan hastaların, yakın temasta oldukları kişilere bu enfeksiyonu geçirme olasılıkları vardır. Hepatit C'nin aşısı yoktur.Bu nedenle Hepatit C virüsü taşıyanların ve onlar ile yakın teması olan eş, çocuk ve diğer kişilerin dikkatli olması ve bulaş yollarını göz önüne alması gereklidir. Hepatit B, C ve AIDS virüsünü öldüren spreyler satın alınarak evde gereken yerlerin dezenfeksiyonu için kullanılabilir.Hepatit C Virüsü taşıyan kişilerin bir yeri kesildiğinde dikkatli olması, etrafa bulaştırmaması ve Cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanarak korunması gerekir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Şükran Bilginmerhabalar hayırlı ramazanlar sıze bır sorum olacak hocam. hepatit c hastası kardesım var onun ıcın bırseyler arıyorum. daha saglıklı beslenmesını ıstıyorum sureklı bu tarz sayfalardayım. sıc bana ne onerırsınız tesekkur edıyorum cook.
 • Yüksel Topluben hepatit c ve insilün kulnanan şeker hastasıyım şekerim bezen 330larda bazen dahada yükseliy ben çalışıyum ve ygun olduğumda halsiz kalıyum nasıl beslenmeliyim veya şekerimin düşmesi için ne yapmalıyım hepatit tedaviside gördüm dört buçuk ay ilaçların faydası olmadı diye doktum tedaviyi kesti ne yapmalıyım saygılarımla.
 • Şifa MarketVücudun şeker yakmasında ortaya çıkan bozukluğun neden olduğu bir hastalıktır. Tıp dilinde diabet denir. Pankreas, kandaki şeker miktarını kontrol eden ve adına insülin denilen bir madde salgılar. Pankreas bu görevini yerine getirmezse, kandaki fazla şeker, karaciğere depo edilir. Tedavide izlediğimiz yol için linke tıklayınız. Geçmiş olsun. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/skr-hstlg-kudret-nari-karisimli-set.html
 • Hepatit

  C

  Hastaları

  Ne

  Yemeli