Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hepatit B Testi Fiyatı
Yeşilex Deve Dikeni Ekstraktı 700 mg (60 Kapsül)
83,00 TL
Ürün Fiyatı

1702
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak (10 Kapsül)
79.00 TL
Ürün Fiyatı

100927
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Yeşilex Afrodizyak Macun (230 gr.)
59.00 TL
Ürün Fiyatı

70094
Adet Satıldı

İncele
Hemen Al
Hepatit B Testi Fiyatı

Hepatit b testi fiyatı hakkında bilgiler bu makalede yer almaktadır. Hepatit b testi fiyatı ile ilgili tüm açıklamaları bu makalede inceleyebilirsiniz...

İleri yaşlarda, enfekte olmuş yetişkinlerin yüzde otuzunda, hepatit B semptomlarına rastlanmadığından, virüsle enfekte olup olmadığınızı öğrenmenin en kesin yolu hepatit B kan testi yaptırmaktır. Risk taşıdığınızı düşünüyorsanız, “Bende de hepatit B olabilir mi?” bölümünü okuyunuz.

Hepatit B testi yaptırmak için doktorunuza danışmanız gerekir. Hepatit B kan testi, sizde virüs olup olmadığını belirleyecek ve doktorunuza virüsün sağlığınızı nasıl etkilediğine dair önemli bir bilgi verecektir.

Eğer virüs ile enfekte iseniz, doktorunuz bunun akut mu, kronik mi olduğunu size söyleyecektir.

Akut hepatit B birkaç haftadan birkaç aya kadar devam edebilir. Akut hepatit B olan pek çok kişi tamamen iyileşir ve kalıcı bir sağlık problemi ile karşılaşmaz.

Kronik hepatit B ise çok daha ciddidir. Kronik hepatit B, Karaciğer Kanseri de dahil olmak üzere çok daha ciddi karaciğer hastalıklarına yol açabilir. Kronik hepatit B hastalarından yüzde 15 ile 25 arası bu hastalıktan ölmektedir. Kronik hepatit B hastalarının ve risk altında olanların doktora danışmaları, test yaptırmaları ve tedavi olmaları kaçınılmazdır.

Sizde virüsün mevcut olup olmadığı, bunun akut mu kronik mi olduğu bilgilerinin yanısıra doktorunuz kandaki virüs miktarı hakkında da size bilgi verecektir. Tıbbi terimlerle buna viral yükleme denmektedir.

Hepatit B‘nin çaresi olmamasına karşın, bazı tedavi yöntemleri, kandaki virüs miktarını düşürerek hastalığı yoluna koymaya yardımcı olmaktadır.Daha düşük viral yükleme demek, ciddi karaciğer hasarından daha az etkileneceğiniz anlamına gelmektedir. Karaciğer hasarı oluşmuşsa, diğer hepatit testleri için doktorunuz size yardımcı olacaktır.

Bunlar karmaşık testler olduğundan, sonuçları açıklaması için doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hepatit

B

Testi

Fiyatı