Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hemoroid Başlangıcı
Hemoroid Başlangıcı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hemoroid başlangıcı olarak görülen pek çoka belirtiler vardır. Bu sayfada sizlere hemoroid başlangıcı ve hemoroid başlangıcı olarak gösterilen belirtiler hakkında faydalı bilgiler sunmaktayız..

Hemoroidin Çeşitleri ve Hemoroid Başlangıcı Belirtileri:

Her ne kadar üzerinde bir fikir birliği oluşmada da biz Hemoroidin 4 evrede ortaya çıkıp kökleştiğini iddia ediyoruz.

1.Evre Hemoroid: Her insanda görülebilen ve sadece dışkılama sırasında yastıkçıklarının şişmesini ifade eden evredir. Hemoroidal memeler sadece dışkılama sırasında anüsten dışarıya çıkar ve daha sonra siz fark etmeden gerisin geriye anüs(makat) içerisine çekilir.

1. Evre Hemoroidin belirtileri: Makatınızda ve çevresinde kaşıntılar oluşur. Bu kaşıntılar çok rahatsızlık verici değillerdir. Tuvaletten kalktığınızda tuvaletinizi tam yapmamışınız gibi bir his sizi rahatsız eder. Bazen ağrısız kanamalar görülebilir. Ağrısız kanamalar 1. evre Hemoroidde nadirdir.

1. Evre Hemoroid belirtileri : hemen hemen herkeste görülebilmektedir. Telaşa gerek olmadığını bilin. Ancak size tavsiyemiz bu andan itibaren dikkatli ve uYanık olun. Sürekli kendinizi kontrol edin. Bütün bunların Hemoroidin ilk evresi olduğunu unutmayın.

2.Evre Hemoroid: bu evrede makattan dışarıya sarkan memeler ele gelmeye ve belli olmaya başlamıştır. Kanamalar ve kaşıntılar yerini hafif hafif ağrılara bırakmıştır. Artık iç çamaşırınızda akıntı veya kan lekeleri görüyorsunuzdur. Bu evrede doktora görünmeniz ve size göre tedavi yollarını araştırmanız çok önemlidir.

2.Evre Hemoroidin belirtileri: Makatta ele gelen ve dışarıya sarkan memeler, hafif ağrılı ağır kaşıntılı durumlar, iç çamaşırınızda kan veya akıntı lekeleri, ihtiyaç giderdikten sonra makatınızda rahatsızlık verici bir dolgunluk hissi.

3. Evre Hemoroid: 3. evre Hemoroid artık yaşam standartlarınızı etkilemeye başlamıştır. Kanamalar iyice artmış ağrılar artık kendini iyice hissettirmeye başlamıştır. Kanamaları durdurmak bazen ciddi zamanlar almaktadır.

3. Evre Hemoroid belirtileri: Elinizle içeriye itmek zorunda kaldığınız dış memeler, ciddi ağrılı ve kanamalı dışkılamalar, iç çamaşırında doğrudan kan lekeleri.

4. Evre Hemoroid: Bu evre Hemoroidin en son evresidir. Artık değil Hemoroidleri elinizle ittirmek bunlara dokunamamaktasınız. Tuvaletler artık size bir ızdıraptır. Kanamalar o kadar ciddi boyuta ulaşmıştır ki artık hayatınızı tehdit etmektedir. Yaşam standartlarınız alt üst olmuş oturamaz yatamaz hatta yürüyemez duruma gelmişsinizdir.

4. Evre Hemoroidin Belirtileri: Ciddi kanamalı ve ağrılı dışkılamalar, el değilemeyen anüs memeleri, yürürken bile ağrı hissetmek, oturamama sırt üstü yatamama.

Genel Olarak Hemoroidin Belirtileri:

-Anüste Tatlı kaşıntılar,
-Ele gelen hafif meme oluşumları,
-Kişide tuvaletini tam yapmamış hissi,
-İç çamaşırında görülen sarımtırak lekeler,
-İç çamaşırında görülen kan lekeleri,
-Dışkılama sırasında ağrılı durumlar,
-Dışkılama sırasında ağrılı veya ağrısız kanamalar
-Oturumunuzda veya sırt üstü yatarken makatta meydana gelen ağrılar veya gerilme hissi. Gibi sıralanabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Derya Gürbüzmeraba kolay gelsın ben buyuk tuvaletımı yaparken kan geliyor bıkac gundur bundan bı ay once yıne olmuştu ve bı sertlık var o bölgede hemoroıd başlangıcı olmasından korkuyorum :( ve doktora gıtmek ıstemıyorum bu neden olabılır ve ne yapmamı onerırsınız bana yardımcı olursanız cok sevınırım :(
  • Şifa Marketevet maalesef başlangıç değilde ilerlemiş bir hemoroit olabilir. ama yinede tam teşhıs için doktora danışınız. iyi günler
  • Canan Erkenmerhabalar ben canan bende hemeroid (basur) başlangıcı varmış bu hastalık bende nüksetmeden nasıl tedavi edebilirim. en kısa sürede cevabınızı bekliyorum ilginize çok teşekkür ederim iyi çalışmalar hayırlı ramazanlar.
  • Hemoroid

    Başlangıcı