Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır
Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılır
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hemoroid ameliyatı, Basur ameliyatı nasıl yapılır,hemoroid ameliyatı hakkında bilmedikleriniz,

hemoroid ameliyatı nasıl yapılır,hemoroid ameliyat çeşitleri,hemoroid ameliyatı ne kadar etkili,hemoroid ameliyatından sonra dikkat edilmesi gerekenler,hemoroid

ameliyatında acı yada kan olurmu ve hemoroid ameliyatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için makalemize bir göz atmanızı öneririz.

Hemoroid ameliyatlarının yapımının bir kaç çeşidi var öncelikle en sık yapılan en iyi bildiğimiz klasik ameliyatlar bunlar açık ve kapalı olmak üzere ikiye ayrılır.Bunlarda varislesmiş damar pakedi kesilip çıkarılıyor ve kalan yer dikiliyor.

Bu en çok bilinen türüdür.

Son yıllarda teknolojiyle beraber stepler denen bir aletle yapılan ameliyat burda bozulmuş olan anal bölgedeki tabaka olduğu gibi alete alınıyor ve alet kendisi kesip kendisi dikiyor.Diğer bir yöntem lazerle yapılan ameliyat.Bu yöntemle yapılan ameliyatlar çok çabuk iyileşiyor.

Ayrıca;Hemoroid ameliyatlarının, artık ligasure sistemiyle kansız, acısız ve dikişsiz olarak yapıldığı bildirildi.

Klasik hemoroid ameliyatlarında, hastalarda iyileşme süresinin 38 gün civarındayken, yeni sistemde bu sürenin 16 güne indiğini belirten Uludağ Üniversitesi (UÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuncay Yılmazlar, Hastalar eski sistemdeki gibi acı duymuyor ve gün içersinde taburcu olabiliyorlar dedi.
Prof. Dr. Tuncay Yılmazlar, elektro termal olarak çalışan sistemin, üniversite hastanesinde 4 aydır başarıyla uygulandığını söyledi.

Prof. Dr. Yılmazlar, ligasure sistemle yapılan hemoroid ameliyatlarında hemoroidli bölgedeki kanama yapan damarların elektro termal bir cihazla yapıştırıldığını, daha sonra ise yapıştırılan damarın kesildiğini belirterek, bu yöntemin diğer klasik ameliyatlara oranla birçok avantajının olduğunu vurguladı.

Sistemin, 45-50 dakika olan ameliyat süresini de 5-12 dakikaya indirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Yılmazlar, şunları kaydetti:

Bu sistemde yapılan ameliyatlar dikişsiz ve kansız olduğu için hastalar eski sistemdeki gibi acı duymuyor ve gün içersinde taburcu olabiliyorlar.

Yani sabah ameliyat olan bir hasta öğleden sonra taburcu olabiliyor. Ligasure sistemde dikiş olmadığı için çevre dokulara da zarar verilmiyor ve hasta daha çabuk iyileşiyor. Ayrıca kanama olmadığı için operasyonu gerçekleştiren cerrah için de büyük bir rahatlık sağlıyor.

Prof. Dr. Yılmazlar, klasik hemoroid ameliyatlarında, hastalarda iyileşme süresinin 38 gün civarındayken, yeni sistemde bu sürenin 16 güne indiğini belirtti.

Prof. Dr. Yılmazlar, böylece hastaların işe dönme sürelerinin de 21 günden 7 güne indiğini söyledi.

Ligasure yöntemiyle şimdiye kadar 25 hastanın sağlığına kavuştuğunu belirten Prof. Dr. Yımazlar, şöyle konuştu:

Hemoroid hastalığı toplumda oldukça sık görülen bir rahatsızlık. Ancak hastalar hemoroid ameliyatı olmaktan korktukları için tedavilerini yaptırmıyorlardı.

Komplikasyon riski yok denecek kadar az olan bu ameliyat tekniği sayesinde acı, dikiş ve kan olmadığı için hastaların korkmalarına gerek kalmadı.

Sistemi duyan hastalar mutlaka bu sistemle ameliyat olmak istiyorlar.

Ayrıca hastalar hemen taburcu edildiği için vatandaşların hastane masrafları da azalmış oluyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Hamza Mutlugünaydın iyi çalışmalar bir sorum olacaktı sayın hocam adım hamza mutlu bende ileri derece basur sorunu var doktorlar ameliyat dediler bende araştırıyorum ameliyattan korkuyorum işin açıkçası başka bir çözümü varmıdır yardımcı olurmusunuz.
  • Hemoroid

    Ameliyatı

    Nasıl

    Yapılır