Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hayvanlar Cinsel Birleşme
Hayvanlar Cinsel Birleşme
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hayvanlar Cinsel Birleşme : Hayvanlarla cinsel birleşme ya da latince deyimiyle zoofilia çok eski çağlardan beri hemen hemen tüm toplumlarda bilinen bir olgudur. Hayvanlarla cinsel birleşmenin eski çağlarda ne denli yaygın olduğu Hitit'lerin "ister erKek ister kadın olsun, her kim ki bir hayvanla cinsel ilişkide bulunur bunu canıyla öder" şeklinde bir yasa çıkarmak zorunda kalmalarından anlaşılmaktadır.

Ancak, hayvanlarla cinsel ilişki her dönemde yasaklanmamıştır. Aksine kutsallaştırıldığı bile olmuştur. İnsanların hayvanlara taptığı pek çok ilkel toplumda bu ilişki yaygında. Örneğin, Eski Mısır'da rahibelerin kutsal saydıkları köpeklerle birleşmeyi dini bir görev olarak değerlendirdikleri bilinmektedir. Yunan mitolojisinin en ünlü efsanelerinden biri olan Leda ile Kuğu Kuşu insan-hayvan cinsel ilişkisi üzerine kuruludur.

İnsanlarla hayvanların cinsel ilişkisini eski çağlara ya da mitolojik efsanelere özgü sanmak yanlıştır. Her ne kadar insanoğlunun yerleşik düzene geçmesiyle eski yaygmlaığını yitirmişse de Zoofilia günümüze dek süregelen ve özellikle kırsal kesimde sık raslanan bir gerçektir. Toplumun cinsel konulardaki baskıları, evlilik öncesinde sevişmenin mutlak olarak yasaklanması güçlü cinsel dürtüler altındaki genç erkekleri bu ilişkiye itmektedir. Bu anlamda Zoofilia, bir eğilim değil zorunlu bir seçenek durumundadır.

Hayvanlarla cinsel birleşmenin böylesine doğrudan sosyo-ekonomik etkenlerden kaynaklanmadığı ve gerçek bir sapmaya dönüştüğü durumlar da vardır. Kentlerde sırf bu amaçla köpek besleyen kadınların öyküleri yaygındır. Ayrıca şurası kesin ki pek çok insan kendisi bu ilişkiye girmese bile fantazi dünyasında bu ilişkiden cinsel bir haz almaktadır. Bu nedenle kadını dağa kaçıran ayı, yarı insan yarı kurt yaratık doğruna kadın gibi pek çok öykü çalınır kulağımıza. Bu fantazi ve onun ardında yatan ilgiyi göz önünde tutan pornografi sanayii bu ilişkiyi pek çok seks filmine ve gösteriye konu yapmıştır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hayvanlar

Cinsel

Birleşme