Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hayalarda Kaşıntı
Hayalarda Kaşıntı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hayalarda Kaşıntı hakkında genel bilgiler;

Hayalardaki kaşıntı kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. Şiddetli olduğunda uykusuzluğa, gerginliğe ve depresyona neden olabilir... Hayalardaki kızarıklıkla beraber oluşan kaşıntının nedenlerini ve tedavi yöntemlerini bu sayfamız üzerinden öğrenebilirsiniz...Hayalardaki kaşıntı durumu hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır...

Genital Uçuk ( Sivilce ) Hastalığı ;dudaklarda ve dudak çevresinde görülen uçuğa benzer lezyonların çok sayıda ve gruplaşmalar şeklinde ve çok daha şiddetli belirtilerle genital bölgelerde ortaya çıkmasıdır.

Dudak uçuğuna yol açan Tip 1 herpes Simpleks virüsü tarafından oluşturulabileceği gibi daha sık olarak Cinsel temasla da HSV 2 tarafından oluşturulur.

Virüs bir kez vücuda yerleştiğinde belli dönemlerde tekrarlayıcı enfeksiyonlara yol açar.İlkk enfeksiyon oldukça ağrılı ve kaşıntılıyken ,ikinci ve sonraki enfeksiyonlarda daha hafif belirtiler gözlenir.

Primer yani ilk kez ortaya çıkan bir genital herpeks enfeksiyonu ,genital bölgede hafif bir kaşıntı ile birlikte kızarık bir döküntü şeklinde başlar. Çok kısa bir süre içinde (saatler içinde) bu kırmızı zemin üzerinde gruplaşmış su kabarcıkları (veziküller) şeklinde kabartılar ortaya çıkar,Bu kabarcıklar çok ince duvarlı olduklarından bazen hastalar tarafından hiç farkedilmeden yüzeysel yaralara dönüşebilirler.

Lezyonlardan önce ortaya çıkan kaşıntı ,karıncalanma ve bacaklardaki ağrılar tipiktir. Deri belirtilerine bölgesel bezelerde şişme ve sistemik bulgular(ateş,halsizlik gibi) da eşlik edebilir.

Lezyonlar çok çabuk patladığından tanı için klinik görünümün yanında immünolojik kan tetkikleri ,yara sıvısının incelenmesi ve kültürü gerekebilir.

Rekürran(tekrarlayıcı) genital herpes enfeksiyonları genellikle tedavi edilmemiş primer herpes enfeksiyonlarından sonra görülür.,Primer herpes enfeksiyonlarına göre daha hafif seyreder ve daha kısa sürerler.

Uçukları temiz ve kuru tutmak ayrıca antiviral ilaçlar (Acyclovir) iyileşmeyi hızlandır.Çok inatçı tekrarlayıcı enfeksiyonlarda düşük doz antiviral ilaçlar uzun süre (3,6,12,24 ay) kullanılabilir. Aktif ataklar sırasında cinsel temaslardan kaçınılmalıdır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Ismail Sevinçiyi günler hocam kolay gelsin cevabını merak ettiğim sorum vardır cevaplarsanız memnun olurum. kasıklarımda kaşıntı oluyor ıslak gibi oluyor ilk başta kaşınıyor sürekli ve koku yapıyor acaba mantar olabilirmi neler tavsiye edersiniz?
 • Harun TekinMerhaba Hocam öncelikle kolay gelsin...2aydan beri hayalarımda büyük bir kaşıntı var bulunduğum il Zonguldak''''ta gitmrdiğim Doktor kalmadı bütün tavsiye ettikleri mantar ilaçlarını kullanmama rağmen hiçbir fayda görmedim aksine kaşıntı daha da arttı sizden bir öneri bekliyorum sevgilerle...
 • Şifa MarketGenital mantar ve siğiller için önerdiğimiz en etkili setimizdir.İncelemek isterseniz lütfen linki tıklayınız daha detaylı bilgi için bu numarayı arayınız sizinle görüşme imkanı sağlayalım. geçmiş olsun. irtibat no: 0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/gntl-sgl-propolis-karisimli-set.html
 • Yasin Kumruluİyi günler hocam iyi çalışmalar...Hocam size bir sum olucaktı 28 yaşında ve evliyim...Son zamanlarda haya kaşıntısı çok sık görülmeye başladı...iki taraftada var kızarıklık ve sizinde verdiğiniz bilgideki gibi kaşıdıktan sonra kızarıklığın rengi matlaşıy ve içinden berrak mı haf sarımtırak bi sıvı geliyo..Hocam yardımcı olursanız sevinirim çok sağolun allah razı olsun..
 • Şifa Marketkasık mantarında antiseptik özellği ile hıjyen sağlayarak mantarların yok edilmesinde endikedir. ilk kullanımdan itibaren etkiisi gözlemlenir,terleme,koku kaşıntı gibi şiayetlerinzden kurtulursunuz. detaylar içn linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı: 0224 234 56 78
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/ksk-mntr-bengisu-aynisafa-karisimli-set.html
 • Hayalarda

  Kaşıntı