Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hava Nemlendiriciler
Hava Nemlendiriciler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Hava Nemlendiriciler :

Bazı mekanlarda aşırı nem olabileceği gibi bazı mekanlarda da aşırı kuru hava olabilir, özellikle kış aylarında kaloriferli evlerde ve Yaz aylarında klimalı ortamlarda. İnsanlar için ideal nem oranı %45 ile %50 arasındadır.

Havanın kuru olması bizleri ve özellikle bebekleri enfeksiyonlara karşı açık tutar, burun ve boğaz bölgemizi kurutur, gözlerde yanmaya ve dudaklarda çatlamaya yol açar, toz oluşumu hızla olur ve buna bağlı olarak alerjisi olanları daha fazla etkiler.

Bunların yanı sıra tüm mekanın nem oranını %45 - %50 seviyelerinde tutmamız:

- Ortamdaki statik elektrik yükünü azaltır.

- Ortam sıcaklığını daha yüksek hissetmemizi sağlar, dolayısı ile ısınma masraflarımızı azaltır.

Bionaire (Amerika) Anti Bakteriyel Ultrasonik Soğuk Buhar Hava Nemlendirme Cihazları (Hava Nemlendirici) bu problemlerinize her türlü mekanda (ev, işyeri, bebek ve çocuk odası, yatak odası, v.b.) mükemmel çözümü sunar.

Özellikle üst solunum yolları rahatsızlıklarında doktorlar tarafından hastalarına önerilen cihazların başında gelen hava Nemlendirici ürünleri ile daha rahat ve daha sağlıklı nefes alma işlemleri gerçekleşebiliyor. Özellikle kış aylarında çok ihtiyaç duyulan bu aletler en çok bebekler ve çocuklar için önerilmektedir.

Odanın nem oranını ayarlamak bir hayli güçtür. Durum böyle olunca bebeklerin burun delikleri hemen tıkanır ve rahat nefes almaları güç hale gelir. Özellikle gece uyurken açık bırakacağınız hava nemlendiricileri tüm gece rahat uyumalara ve sabahları daha sağlıklı kalkmaya yardımcı olur. Böylelikle büyük bir sorun haline gelen burun tıkanıklıklarının önüne bir nebzede olsa geçilmiş olur.

Hava nemlendirici faydaları arasında, özellikle alerji rahatsızlığı olanlara da önerilen bu ürünler havadaki tozları suya hapsederek uçuşmalarını engeller ve olası alerji durumlarının önüne geçer. Böylelikle sürekli hapşırma ve aksırma gibi rahatsızlıkların yaşanmasına olanak vermez ve her anne ve baba rahat bir nefes alır.

Üstelik tükettiği az elektrik tüketimi ile de tüm gece içiniz rahat bir şekilde açık bırakabilir ve nimetlerinden yararlanabilirsiniz. Havadaki mikropları yok etmek için çalışma yapan hava nemlendiriciler çok sık ve kolaylıkla talep görebilirler. Birçok bebek ve teknoloji mağazalarında ulaşabileceğiniz bu ürün gruplarının da birçok ayrı markada da ve fiyatta satıldığını görüyoruz. Daha önce referans olunan bir marka almanız daha doğru bir seçim olabilir. Dilerseniz gece değil, gün içerisinde de çalıştırabilir ve sağlığınızı maksimuma çıkartabilirsiniz.

Sizlerde bu tarz rahatsızlıklardan şikâyetçi iseniz ve daha önce yaptığınız bir şok şeye karşın bir çare bulamadı iseniz, hava nemlendirici alarak bu mucize aleti kendiniz deneyebilirsiniz. Birçok insanın vazgeçemediği ve hayat kalitelerinin çok arttığını iletene kullanıcıların referansları ile güvenerek alınabilir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hava

Nemlendiriciler