Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Üçüncü Ay
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte Üçüncü Ay

Hamilelikte Üçüncü Ay Gelişimi Hakkında Bilinmesi Gereken HerşeyHamilelik Hakkında A dan Z ye bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler , % 100 bitkisel hamileliği destekliyici ürünlerimiz hakkında herşey aşağıda makalemizdedir..


Hamilelikte 3. Ay

Hamilelikte üçüncü ay anne adayının değişimlere biraz daha alıştığı bir dönemdir. Gebeliğin birinci ve ikinci ayında mide bulantısı ve kusmadan sıkça muzdarip olan anne adayı bu dönemde bunların azalmasıyla biraz daha rahatlayacaktır. Hamileliğin üçüncü ayında normale oranla bağırsak hareketlerinde azalma meydana gelecektir. Bağırsak hareketlerindeki bu azalma Kabızlık sorununun ortaya çıkmasına neden olabilir.

Hamileliğin ilk iki ayında hassaslaşan göğüsler bu dönemde de hassaslaşmaya devam edecektir. Rahim bu dönemde daha belirginleşeceği için dışarıdan da fark edilebilir bir hale gelecektir. Rahim büyümeye bağlı olarak idrar kesesini sıkıştırmaya başlayacaktır. İdrar kesesinin sıkıştırılması ise anne adayının zaten sık çıktığı idrara daha fazla çıkmasına neden olacaktır.
Bebeğin beslenmesi ve gelişmesi için önemli olan plasenta ilk iki aydaki gelişimini devam ettirerek hamileliğin üçüncü ayında da gelişerek daha fazla Hormon üretmeye başlayacaktır. Hamileliğin üçüncü ayında kusma azalacağı için anne adayının bu dönemde kilo alması normaldir.
Hamilelik döneminde metabolizmanın işleyişi farklılaşacağı için sağlıklı beslenmeye önem verilmesi, taze gıdaların tüketilmesi son derece önemlidir. Anne adayı bu dönemde ilk iki aya göre daha duygusal davranışlar sergileyebilir. Duygusal davranış sergilenmesindeki en büyük etken hormonlardır.

Hamileliğin üçüncü ayında vajinal akıntıda da değişiklikler görülmektedir. Bu dönemde vajinal akıntı beyaz renkte olacak ve daha koyu bir hal alacaktır. Her ne kadar bünye değişikliklere üçüncü ayda alışıyor olsa da kişi kendisini yorgun ve enerjisiz hissetmeye devam edecektir.
Ayrıca hamileliğin üçüncü ayında hamilelik maskesi adı verilen deride renk değişimi ve değişik şekillerde lekeler ortaya çıkabilir. Hamilelik maskesi olarak adlandırılan bu değişim her kadında görülmediği gibi hamileliğin sonunda tamamen ortadan kalkabilir veya rengin açılmasıyla farklılaşabilir.

Üçüncü ayda hamileliğe bağlı olarak fiziksel değişimler fazlasıyla görülmeye başlanacaktır. Bu dönemde hamileliğe bağlı olarak vücuttaki kan miktarının artması organların daha fazla çalışmasına neden olacaktır. Böylece kanın dolaşımını sağlayan atar damarlar daha belirgin bir hal alacak ve Varis oluşumuna neden olabilecektir.
Bu dönemde diş sağlığı da bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Anne adayının dişlerinin diş hekimi tarafından kontrol edilmesi yerinde bir davranış olacaktır.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamilelikte

Üçüncü

Ay