Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte İlk Muayene
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte İlk Muayene

Hamilelikte İlk Muayene Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Hamilelik Hakkında A dan Z ye bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler , % 100 bitkisel hamileliği destekliyici ürünlerimiz hakkında herşey aşağıda makalemizdedir..ANNE KARNINDA BEBEĞİN İLK MUAYENESİ

Hamile olduğunuzu öğrendiniz… Fakat, doktora gitmeden önce ilk muayenede sizi nelerin beklediğini bilirseniz, kendinizi daha rahat ve güvende hissedebilirsiniz. Bunun için, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İbrahim Sözen‘le konuştuk. Ve ilk muayenenin bütün detaylarını kendisinden öğrendik…

- Hamile olduğunu anlayan kadınlar genellikle önce ne zaman doğum yapacaklarını öğrenmek istiyorlar. Beklenen doğum tarihi nasıl hesaplanır?

En son adet tarihine yedi ekliyoruz, aydan da üç çıkartıyoruz. Örneğin; 16.06.2005 tarihinde son adetinin ilk günü olan bir anne adayı söz konusu olduğunda, 16+7=23 ve aydan da üç çıkardığımızda, bebeğin olası doğum tarihi 23.03 2006‘dır. Bu kolay yöntemin yanı sıra, ultrasonla muayene ile de bu olası tarih onaylanır.

Ultrasonla muayene sonucu artı-eksi bir haftalık bir fark olsa da, genellikle son adet tarihinden elde edilen tarihe göre doğum tarihi saptanır. Çünkü zaten ultrasonun da yanılma payı artı-eksi bir haftadır. Fakat ultrasonda elde ettiğimiz tarih bir hafta değil de, 10 gün ya da iki hafta farklı çıkarsa, o zaman olası doğum tarihi olarak ultrasonun önerdiği tarihi doğru kabul ederiz.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamilelikte

İlk

Muayene