Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Diş Çektirmek
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte Diş Çektirmek

Hamilelikte Diş Çektirmek Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Hamilelik Hakkında A dan Z ye bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler , % 100 bitkisel hamileliği destekliyici ürünlerimiz hakkında herşey aşağıda makalemizdedir..

Diş dolgusu yaptırmak veya diş çektirmek:

Gebelik sırasında diş bakımı çok daha önemlidir.Çünkü hormonal değişiklikler dişeti hastalıklarını tetikleyebilir.Bozuk bir ağız hijyeni bebeğinizin sağlığını etkileyebilir. İdeal olan gebelik öncesinde diş hekimi muayenesinden geçip varsa problemlerinizin çözülmesidir.
Eğer tedavi için mutlak bir gerekliliği varsa gebelik sırasında diş röntgeni çekilebilir.Eski cihazlara göre bugün çok daha az oranda radyasyon yayımı söz konusudur.Yine diş hekiminizin bu konuda gereken tedbirleri alacaktır.
Amalgam dolgular artık çok kullanılmasa da gebelik sırasında uygulanmasına çok sıcak bakılmamaktadır.Bunun dışında diş tedavilerinin hemen hepsi gebelik sırasında da uygulanabilir.Diş hekiminize gebeliğiniz hakkında bilgi verin Lokal anestezi uygulamalarının herhangi bir sakıncası yoktur. Yalnız ilaç kullanmanız gerekirse doğum doktorunuzla irtibata geçmenizde fayda vardır.Aynı şekilde uygun koşullarda yapılan bir diş çekiminin de bebeğinize zarar vermesi mümkün değildir.
Enfeksiyonlu bir diş tüm vücudunuz için bir sorun oluşturur.Tabii ki bebeğinizin de bundan zarar görebilme olasılığı vardır. Bu nedenle sorunlu bir dişiniz varsa gebelik sırasında tedavisini ihmal etmeyin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamilelikte

Diş

Çektirmek