Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Baş Ağrısı Olurmu
Hamilelikte Baş Ağrısı Olurmu
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte baş ağrısı olurmu Migren ağrısı bulantı nedenleri sebepleri tedavisi bitkisel ürünler kremler yağlar kapsüller çaylar.Hamilelikte baş ağrısı olurmu migren ağrısı bulantı nedenleri sebepleri tedavisi bitkisel ürünler kremler yağlar kapsüller çaylar için aşğıda yazılı olan makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Gebelikte olan hormonal değişiklikler,duygusal stres,yorgunluk ve gerginlik hamilelikte baş ağrısı olarak ortaya çıkabilmektedir.Daha çok gebeliğin ilk aylarında görülür.

Daha önce migren şikayeti olan gebelerde migren atakları ve baş ağrıları maalesef sıklaşacaktır. Bu ağrıların sebebi beyne giden kan damarlarının önce daralması sonra aniden genişlemesidir. Gebelikte görülen baş ağrılarının büyük bir kısmı gerilim tipi baş ağrılarıdır.

Gebelikte baş ağrısı ile birlikte şiddetli karın ağrısı,vücutta karıncalanma,görme bozukluğu gibi şikayetler de olursa mutlaka doktorunuzu bilgilendirin,gebelikle ilgili preeklampsi (gebelik zehirlenmesi)ciddi komplikasyonların işaretçisi olabilirler.

Gebelikte baş ağrısı için önlem alın;

1)Düzenli eksersiz yapın.

2)Gevşeyin,sessiz ,karanlık bir odada gözlerinizi kapatarak 15 dakika dinlenin.

3)Gevşeme tekniklerini uygulayın veya biliyorsanız yoga yapın.

4)Uykunuzu düzene sokun.Fazla veya az uyumak da baş ağrılarını ciddi bir şekilde arttırır.

5)Havasız odalardan ve Sigara dumanlı,gürültülü ortamlardan kaçının.

6)Gerilim tipi baş ağrılarında; dik oturun ve başınızın arka kısmına 10 dakika buz torbası koyun.5 dakika dinlenin. Tekrar 10 dakika bu soğuk uygulamasını yapın. Bu sizi çok rahatlatacaktır.

7)Gebelikte migren tipi ağrılarınız var ise öncelikle atağı başlatan nedenleri engelleyin. Stresten uzak durun,çikolata,kolalı içecekler,peynir ve şarap tüketmeyin.Eğer atağın başlayacağını hissediyorsanız hemen yüzünüzü buzlu soğuk bir suyla 2-3 kez yıkayın.Takiben karanlık bir odada gözleriniz kapalı hafif bir müzik dinleyerek 2 saat dinlenin.Hamilelikte migren tedavisi ve migren ilacı için mutlaka doktorunuz danışın, kendiliğinizden bir ilaç kullanmayın.

8)Bu önlemlere rağmen baş ağrılarınız devam ediyorsa doktorunuzun vereceği ve gebelikte güvenli olan bazı ağrı kesicileri (Parasetamol içerenler gibi) rahatlıkla kullanabileceğinizi bilin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamilelikte

Baş

Ağrısı

Olurmu