Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer
Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte baş ağrısı nasıl geçer Migren rahatsızlığı bitkisel ürünler kremler çaylar yağlar.Hamilelikte baş ağrısı nasıl geçer migren rahatsızlığı bitkisel ürünler kremler çaylar yağlar için aşağıdaki makaleyi okumanızı tavsiye ederiz.

Baş ağrısı bazen bütün bir gününüzü mahvedebilir. Uykusuz, sinirli, stresli bir günde, moralinizi bozan bir şey olduğunda baş gösterebilir. Basit baş ağrıları daha çok stres, hava durumu, tansiyon ve kanda oksijenin azalmasından ileri gelir.

Ki en çok sinirsel ağrılar olarak da tanımlanabilen, gerilimli ortam ve stresten ileri gelen gerilim tipi baş ağrıları görülür. Zonklayıcı bir ağrıdır bu. Genellikle boyundan veya alın bölgesinden başlayan ağrı, yukarı doğru çıkar ve tüm başa yayılır.

Baş ağrılarını ciddiye alıp doktora başvurmak gerekir. Çünkü baş ağrısı vücudunuzda bir şeylerin eksikliğini haber veren bir işarettir. Bu eksiklik sadece kısa bir süre dinlenmek bile olsa önemsemelisiniz. Aksi takdirde baş ağrınız kronikleşebilir.

Karanlık ve sessizlik

Strese dayalı baş ağrısıyla mücadele etmenin ilk yolu olarak aklınıza hemen bir Ağrı Kesici ilaç içmek gelmesin. Çünkü ağrının önüne geçmenin doğal yolları var ilaçtan önce. Migrene dayalı bir ağrı ise yaşadığınız, karanlık ve sessiz bir odada yatarak krizi atlatmayı tercih edin.

Açık hava yürüyüşü

Stres ve gerilimden uzak bir ortamda dinlenmeye çalışın. Bulunduğunuz yerin havadar olmasına özen gösterin. Ağrıdan dolayı ışığa karşı duyarlılığınız arttıysa karanlıkta dinlenin.
Kendinizde o gücü buluyorsanız, açık havada yürüyüş yapmak da baş ağrısına iyi gelir.

Masaj

Şakaklarınıza, kaşlarınızın arasından alnınıza doğru ve burun deliklerinin üzerinden başlayarak göz kenarlarına doğru cildinizi gererek masaj yapın.

Sıcak duş

Sıcak duş, vücudunuzda gevşeme hissi yaratır. Duşa girmezseniz, ayaklarınızı sıcak su dolu bir kapta bekletin. Ardından su ılık olana kadar soğuk su ekleyin. Ayak banyosundan sonra çorap giyin ve dinlenmek üzere yatın. Beyinde yükselen kan akışı bu şekilde ayaklara aktarılır ve baş ağrısı sona erebilir.

Soğuk kompres

Bir bezi soğuk suyla ıslatarak veya poşete buz koyarak başınıza soğuk kompres yapın.

Muz, makarna, balık yağı

Beslenme uzmanları, muz, makarna ve balık yağının baş ağrısına iyi gelen besinler olduğunu söylüyor. Ayrıca, acı kahveye bir iki damla limon suyu karıştırarak içmek de baş ağrısına iyi gelebiliyor.

İlaç

Ağrı kesici kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Ancak, her ağrıda ilaç kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir süre sonra ilaç ağrıları yaşamaya başlarsınız. Yani ilaç bağımlısı olduğunuz için ilacı almadığınızda ağrı başlar. Dolayısıyla mümkün olduğunca ağrı kesici almamakta fayda var.

Sık tekrarlayan ve uzun süren baş ağrısı şikayetiniz varsa sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi, bu durumda da uzman bir doktora başvurmak en doğrusudur.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Elif Durgun değerli hocam ben 8 aylık hamileyim aslında çok sorunlı bi hamilelik geçirmedim hatta hiç sorun yaşamadım dersem yeridir. fakat son zamanlara doğru baş ağrılarım başladı . öenmli bir sorun olablirmi . hamile oldugum için ilaçta kullanmak istemiyorum , önerilerinizi dikkate alacağım . teşekkür ederim
 • Muazzez Bingöl hamileyim üç gündür çok şiddetli baş ağrım var ne yapabilirim
 • Şifa MarketHamile ve emziren bayanlara birşey öneremiyoruz doktor kontrolunde olması gerekiyor. geçmiş olsun Bilgin Hattı: 0224 234 5678
 • Neslihan Canbende 12 haftalık hamileyim ciddi derecede baş agrısı yaşıyum doktum ilaç verdı ama kullanmak istemıyum ben nane yağı ve çin yağı kullandım gerçekden bayağı işe yarıy ağrıyan yerlerınıze sürün cak faydasını görürsünüz özellikle çin yağını tavsiye ederim
 • Şifa Markethamile ve emziren bayanlara birşey öneremiyoruz doktor kontrolunde olması gerekiyor.
 • Hamilelikte

  Baş

  Ağrısı

  Nasıl

  Geçer