Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Hamilelikte Bacak Ağrıları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Hamilelikte Bacak Ağrıları

Hamilelikte Bacak Ağrıları Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Hamilelik Hakkında A dan Z ye bilinmesi ve dikkat edilmesi gerekenler , % 100 bitkisel hamileliği destekliyici ürünlerimiz hakkında herşey aşağıda makalemizdedir..

Hamilelikte Bacak Ağrıları

Bel ve bacak ağrılarımı nasıl iyileştirebilir?

Hamileliğin son dönemlerinde, kilo artışı ve gittikçe ağırlaşan bebeğin baskısıyla birlikte hem hareketler zorlaşır hem de meydana gelen metabolik ve hematolojik değişiklikler nedeniyle kişi kendini daha güçsüz hissedebilir. Bu dönemde fiziksel aktivitelere son verilmemeli, ancak olabildiğince hafifletilmelidir. Son dönemlerde haftada 3 gün yapılacak 20-30 dakikalık yürüme egzersizler yeterli olur. Gün içerisindeki aktivitelerinizi dinlenme araları vererek yapınız. Dinlenme dönemlerinde ayaklarınızı yükseğe kaldırırsanız şişlikler azalacaktır. Pozisyon açısından dikkat etmeniz gereken durum ise ilerleyen hamilelik aylarında sırt üstü yatmamanızdır.
Çünkü bu durumda büyüyen rahim ve bebek sizin damarlarınıza baskı yaparak ani tansiyon düşmesine sebep olur. Bu nedenle sol yan pozisyonda yatmanız önerilir. Hamileliğiniz ilerledikçe bel ve eklem ağrıları görülür. Günlük işlerinizi yaparken bel ağrılarınızı artırabilecek ve bacaklarınıza daha fazla ağırlık verebilecek yanlış pozisyonlarda durmaktan kaçınmalısınız. Uzun süre aynı pozisyonda kalmamalısınız.
Ellerinizi başınızın üstünde birleştirerek gerilme hareketleri yapabilirsiniz. Ayakkabı ve terliklerinizin kapalı, ayak tabanınızı saran ve hafif meyilli olması sizi rahatlatacaktır. Mümkün olduğunca ayaklarınızın altına yastık koyarak dinlenin. Dinlenme sırasında bel kavsinize uygun yastık koymanız ve ılık su ile Banyo yapmak sizi rahatlatacaktır.En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Hamilelikte

Bacak

Ağrıları