Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Halluks Valgus Ameliyatı
Yaptığım işlere biraz ara verip bu gün Hallux Valgus ameliyatından sonra iyileşme evresinde neler oldu onları yazmak istiyorum. Çünkü diğer ayağım için aynı ameliyatı olmam gerektiğinde neler yaşadığımı hatırlamak ve bu şikayeti olan arkadaşlara da fikir vermesi için.

19 Haziran Cuma günü saat 12:00 dan itibaren hiçbir şey yiyip içmedim. Çünkü ameliyat akşam 18:00 da genel anestezi olacaktı.

Ameliyat çok güzel geçti. Hiç girdiğimi ve çıktığımı anlamadım. Hastanede bir gece kaldım. Bu arada ameliyatım Ankara Mesa Hastanesinde oldu. Hastane de çalışanları da çok iyiydi. Son derece memnun kaldım. Geceyi yarı uyur geçirdim. Ama hiç ağrım olmadı. Çünkü devamlı Ağrı Kesici veriliyordu.

Sabah doktorum kontrolümü ve pansumanımı yaptıktan sonra taburcu oldum. Çıktık eve geldik. Evde 3-4 gün ayağımı kalp seviyesinden yukarıda tutacak şekilde dinlenmemi söylemişti doktorum. İlk iki gün Ağrı Kesici ilaçlar içerek geçirdim.

Çünkü ağrım çok oldu. Aslında çok şiddetli değildi ağrım ama gene de ağrıdı işte. Hele sabahları yataktan kalkmam çok zor oluyordu. Bir hafta on gün sıkıntılı geçti. Evin içinde bir odadan diğerine giderken bile çok yorucu ve sıkıntılı oluyordu. Zaten ayağıma özel bir terlik verdiler onu kullanıyordum. Ters kayık şeklinde, topuğa basmayı sağlayan bir şey. Onunla yavaş yavaş evin içinde oradan orada gidip geldim.

İki hafta içinde iki kez kontrole gittim. Doktorum ayağımın gayet iyi olduğunu artık yavaş yavaş basabileceğimi söyledi. Ama bende nerede o cesaret. İki haftanın sonunda ilk kez bandajı çıkarıp ayakta duş aldım. Ama çok zor oldu.

Evde olmaya ancak iki hafta dayanabildim. Mevsimde müsait olunca, doktorumda izin verince doğru yazlığa. Sağ olsun iki haftadır zaten annem gelmişti yanıma. Hep beraber toplandık çıktık yola. Yol da fena geçmedi. Hep ayağımı uzatarak gittim. Çünkü şişiyordu.

Neyse 3-4 gün sonra ilk denizime girdim. Doktorda yüzmenin ayağıma iyi geleceğini söylemişti. Gerçektende yüzerken suyun hareketiyle ayağım çok rahatlıyordu. Denizden çıktıktan sonra hemen kurulayıp bandajımı ve parmak arası silikonumu takıyordum.

Ameliyattan sonraki 3. hafta o özel terliği çıkarıp ara ara yalın ayak yürümeye başladım. Ama ağırlığımı tam olarak ayağımın ayasına vermeden yürüyebildim. Kısa mesafe araba bile kullanmaya başladım.

4. hafta rahat parmak arası normal bir terlik giymeye başladım. Bu arada denize girmekten dikişlerimdeki kabuklarda çabucak iyileşti.

Şimdi üzerinden 1,5 ay geçti. İşe başladım. Dikişlerim iyileşti, hafif aksayarak da olsa yürüyebiliyorum. Normal, düz terlik giyebiliyorum. Ama henüz ayakkabı veya topuklu giyemiyorum.

Bu Cuma günü ayağımın baş parmak tarafına takılan vida ve küçük parmak tarafına takılan çivinin çıkarılması için bir operasyon daha geçireceğim. Lokal anestezi ile 15-20 dakika süreceğini söyledi doktorum.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.