Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Hacamat Malzemeleri

  Hacamat’ın hiçbir yan etkisi olmadığı gibi tamamen doğaldır. Hiçbir acı vermez ve iz bırakmaz. Aynı gün iyileşme görülür ve vücutta çok rahatlama olur. En hızlı tedavi usûlüdür. Hacamat’la tedavi usûlü binlerce yıldır uygulanan en eski tedavi usûlü olup, günümüzde de Asya, Afrika ve Uzak Doğu Ülkelerinde yaygın olarak uygulanmaktadır. Avrupa da son yıllarda alternatif tıp olarak uygulanmaya başlanmıştır. Rasûlullah (s.a.v), baş ağrısından dolayı alnının her iki yanından, zehirlenmeden dolayı her iki omuz başı arasından, topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağının üzerinden kan aldırmıştır. (1) Rasûlullah (s.a.v)’in hanımları da hacamat yaptırmıştır. Rasûlullah (s.a.v): “Miraç’tan inerken hangi Melek cemaatine rastlasam, ey Muhammed (s.a.v)! Ümmetine hacamat olmalarını emret dediler.” buyurmuştur.

Hayber’de zehirli koyun etinden zehirlendiği zaman, Cebrail (a.s) kendisine, hemen kafasının arkasından hacamat yaptırmasını söylemiştir. İbn Ömer (r.a) şöyle buyurdu: Ben, Rasûlullah (s.a.v)’den şu buyruğu işittim: “Hacamat olmak aç karnına daha faydalıdır. Hacamat olmak aklı ve hıfzetme (ezberleme) gücünü arttırır.” (2) Yine bir Hadis-i şeriflerinde: “Hacamat her hastalığa faydalıdır, uYanık olun hacamat olun.” Buyurmuştur. Kafadan hacamat olmak; delilik, cüzzam, gece körlüğü, alaca, baş ağrısı, diş, göz, kulak gibi hastalıklara ve daha birçok hastalığa şifadır. Hacamat’ın şifasını bilen büyük âlimler üç ayda bir hacamat olurlardı. Hacamat 70 hastalığa şifadır. Bunlardan bazıları; Kanser, cilt hastalıkları, Sedef hastalığı, kısırlık, süreklilik arz eden kronikleşmiş birçok hastalıklar, migren, romatizma, mide, bağırsak rahatsızlıkları, karaciğer yetersizliği, zihinsel ve ruhsal birçok hastalıklarda, böbrek hastalıklarında kan vermenin faydaları belirgindir.

Kanser olup ameliyat olması gereken bir kişide, hacamat’tan sonra kanser kütlesinin yok olduğu görülmüştür. Hacamat ta kanser’den kısırlığa kadar birçok hastalığa şifa vardır. Müzmin birçok hastalığın hacamat’la tedavi olduğu tecrübeyle sabittir. Hacamat nazara ve sihire karşı da iyi gelir. 50 senelik kökleşmiş büyünün, hacamat’la ortadan kalktığı rivayeti vardır. Bu sebeple hacamat yapılırken mutlaka Ayet el-kürsi ve Muavizeteyn sureleri okunur. Rasûlullah (s.a.v) bizzat kendisi Ebû Taybe adında bir Haccâm’a hacamat yaptırmış ve başından kan aldırıp haccâma ücretini ödemiş ve şöyle buyurmuştur: “Kan aldırma yollarının en güzeli hacamattır. (yahut hacamat sizin en iyi tedavi yollarınızdır)” (3) İbn-i Abbas (r.a) anlatıyor: “Rasûlullah (s.a.v) buyurdular ki: “Haccam (hacamat yapan) ne iyi kuldur; (fazla) kanı giderir, beli hafifletir, gözü parlatır.” Londra Milli Hastanesinde ve Kopenhag Kraliyet hastanesinde hacamat’la ilgili Tıbbi araştırmalar yapıldı. Araştırmalar neticesinde kirli kan alınca, koyu kanı bulunan hastaların beyinlerinden geçen kan akışı hızlandığı, kanın incelmesiyle, kandaki alyuvar yoğunluğunun azaldığı, hemoglobin seviyesinin düştüğü, böylece kalbin beyne daha rahat pompalama yaptığı tespit edildi. Ayrıca araştırmalarda, kan akışının artmasıyla insanın ataklığının da fark edilir derecede arttığı görüldü. Hastalıklara karşı kan aldırmanın koruyucu bir rol oynayabileceği bu araştırmalarda ortaya çıktı.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Diğer Makaleler
 70 Hastalığın Şifası Hacamatta Ağır Uyku Ve Hacamat
 Aidin Salih Hacamat Alternatif Tıp Hacamat
 Ankara Hacamat Kupa Tedavisi Kliniği Bel Fıtığında Hacamat Tedavisi
 Bilimsel Olarak Hacamatın Önemi Cilt Ve Yüz Bakımında Hacamat
 Dünyada Hacamat Düzenli Aralıklarla Kanın Temizlenmesi
 Geçmişte Hacamat Hacamat Ankara
 Hacamat Bıçağı Hacamat Bölgeleri
 Hacamat Bursa Hacamat Faydaları
 Hacamat Günleri Hacamat Hakkında Hadis-i Şerifler
 Hacamat Hakkında Kıssalar Hacamat Hangi Hallerde Yapılmaz ?
 Hacamat Hangi Hastalıklara İyi Gelir ? Hacamat İçin En İyi Günler
 Hacamat İle İlgili Hadisler Hacamat İnfo
 Hacamat İzmir Hacamat Kimlere Uygulanmaz?
 Hacamat Konya Hacamat Kupa Terapisi Kan Aldırmak
 Hacamat Kursu Hacamat Malzemeleri
 Hacamat Nasıl Uygulanır? Hacamat Nasıl Yapılır?
 Hacamat Ne Zaman Uygulanır ? Hacamat Ne Zaman Yaptırılır?
 Hacamat Nedir? Hacamat Nerede Yapılır?
 Hacamat Nerelere Yapılır Hacamat Noktaları
 Hacamat Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilecek Hu... Hacamat Resimleri
 Hacamat Sünneti Hacamat Tedavisi
 Hacamat Tedavisi Fıkıh Bilgileri Hacamat Tedavisi Nedir?
 Hacamat Ve Damar Tıkanıklığı Hacamat Ve Menapoz
 Hacamat Ve Sıhhati Koruma Yolları Hacamat Ve Sülük
 Hacamat Ve Zayıflama Hacamat Yapan Hastaneler
 Hacamat Yapan Yerler Hacamat Yapılmayan Günler
 Hacamat Yaptıracaklara Tavsiler Hacamatın Ağrılara Faydası
 Hacamatın Çocuklara Faydası Hacamatın Genel Faydaları
 Hacamatın Ruhsal Faydası Hacamatın Sinir Hastalıklarına Şifası
 Hacamatın Yan Etkileri Nelerdir? Hacamat.org
 Hacemat Hamilelikte Hacamat
 Hemoroid'in Hacamatla Tedavisi Hicamat
 Hipertansiyon Ve Hacamat Tedavisi İltihaplı Romatizma Ve Hacamat
 Isırıklar İslam Dininde Hacamat
 İslami Hacamat Konstipasyon (kabızlık )ve Hacamat
 Kupa Tedavisi Hacamat Migren Hastalığı Ve Hacamat
 Miraç'ta Emredilen Tedavi Hacamat Misvak Ve Hacamat
 Rüyada Hacamat Olduğunu Görmek Sıcak Havalarda Hacamat
 Şifa Kaynağı Hacamat Tip2 Diyabet Ve Hacamat Tedavisi
 Tromboz Hastalığı Ve Hacamat Tedavisi

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.