Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Gül Hastalığı Tedavisi
Gül Hastalığı Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Gül hastalığı tedavisi;gül hastalığı tam olarak sebebi belli olmayan fakat sıkıntı, stresle paralel seyreden bir deri hastalığıdır.Detaylar için aşşağıdaki makaleye göz atabilirsiniz...

Gül Hastalığı Tedavisi


Gül hastalığına neden olan mikroorganizmayı ortadan kaldırmaya yönelik Antibiyotik içerikli merhemler veya ağızdan alınabilecek ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan ilaçlar arasında tetrasiklin grubu antibiyotikler ilk tercihler arasındadır. Bunun dışında doksisiklin, minosiklin, eritromisin adındaki antibiyotik ilaçlar hem merhem olarak hem de ağızdan alma yöntemiyle gül hastalığının tedavisinde kullanılır.

Gül hastalığı için ilaç kullanırken, güneş ışınlardan korunmak için güneş kremleri kullanmak gerekir.

Antibiyotik tedavisine cevap vermeyen daha ağır daha şiddetli durumlarda izotretinoin denilen A vitamini türevleri kullanılır. Eğer dokuda hipertrofik değişiklikler meydana geldiyse bir takım cerrahi müdehalelerle tıraşlama işlemleri yapılır.

Gül Hastalığı Bitkisel Tedavisi:

Prof. Dr. Ahmet Maranki Karaciğer temizliği ve cilt problemleri icin kırmızı pancar kürünü tavsiye ediyor.
Karaciğer rahatsızlıkları, saç dökülmeleri, cilt problemleri, Sedef hastalığı, Vitiligo (ala) hastalığı, egzama, kurdeşen (ürtiker), gül hastalığı gibi hastalıkların giderilmesi için karaciğerin temizlenmesi gerekir.
Karaciğerin temizlenmesi için kırmızı pancar kürünün uygulanması gereklidir.

Kırmızı pancar kürü:

Önceden iyice temizlenmiş 250 gram kırmızı pancarı dörde bölerek 1 litre kaynar suda 3 dakika kaynatın.
Demlendikten sonra elde ettiğiniz pancar suyunu Sabah, akşam ve gece yatmadan önce olmak üzere günde 3 kez aç karnına için.Bu uygulamaya 3 hafta devam edin.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Serpil Kartaliyi günler sayın hocam merak etiğim bir sorum olacak bu konuda sizden bilgi isteyeceğim. şimdiden teşekkür ederim. kız kardeşimde var gül hastalığı yaklaşık 1 yıldır var krem kullandık fayda etmedi farklı bir çözüm sunacakmısınız acaba?
  • Şenay Gül meraba hocam ıyı aksamlar.Benımdetam bır senedır gul hastalıgı dedıklerı hastalıktan var ve krem kullanıyorum fayda etmıyor yardım eder misiniz acaba?
  • Şifa MarketTedavinin süresi belirtilerin tipine ve şiddetine bağlıdır, ama genelde 1-2 ay içerisinde gelişmeyi fark edersiniz. Çünkü ilaçları almayı bırakırsanız belirtiler tekrar edebilir, uzun vadeli tedavi genelde gereklidir. Tedavi takviyesi için linki inceleyebilirsiniz. Allah şifa versin Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/gl-hst-yulaf-karisimli-set.html
  • Gül

    Hastalığı

    Tedavisi