Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Gözaltı Torbaları Neden Olur
Gözaltı Torbaları Neden Olur
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Gözaltı Torbaları Neden Olur : Sabah uyandığınızda gözleriniz akşamkinden daha mı yorgun görünüyor? Olduğunuzdan daha mı yaşlı görünüyorsunuz? Eğer cevabınız evet ise büyük ihtimalle sizde gözaltı kırışıklığı veya torbalanması başlamış demektir. Bugünlerde 20-30 yaşlarındakilerde bile artık bu sorunla karşılaşmaktayız ve zamanla sadece daha da kötüye gitmektedir.

Yorgun olmadığınız halde etrafınızdakilerin yorgun gözüktüğümüzü söylemesi hepimiz için çok sıkıcıdır. Bu yazımızda gözaltı kırışıklık ve torbalarının nasıl ortaya çıktığı ve nasıl tedavi edileceğinden bahsedeceğiz.

Gözaltı Kırışıklık Ve Torbaları Nasıl Ortaya Çıkar?

GÖZ altında kırışıklıklarının oluşmasına pek çok durum sebep olmaktadır. Bu konuda ilk sebep vücudumuzdaki normal yaşlanma sürecidir. Göz çevresindeki bölgede normal olarak bir miktar yağ bulunur. Bu yağ dokusu yüz derisini alttan desteklemekte ve dolgun görünmesini sağlamaktadır. Zaman içinde bu yağ dokusu azalır ve bunun sonucunda deride sarkmalar ortaya çıkar.

Göz çevresindeki deri tabakasında olduğu gibi göz arkasında göz küresini çevreleyen, destek olan bir yağ tabakasını daha vardır. Bu yağ tabakasını göz kapaklarından bir zar tabakası ayırmaktadır. Bu zar tabakasının yaşlanmaya bağlı olarak gevşemesiyle göz arkasındaki yağlar öne yer değiştirmekte ve kırışıklık ve torbalara neden olmaktadır. Bunun yanında bir diğer sebep olarak derimizde bulunan lifler azalmakta, deri daha da bollaşmakta ve kırışıklık oluşmaktadır.

Bu konuda yerçekimi etkisiyle göz çevresindeki yağ tabakasının cilt,ligamentler ve kaslara basınç yapmasına bağlı olarak torbalanmalar oluştuğu da düşünülmektedir.Bu şişlik daha sonra daha da büyür ve derinin elastikliğinin kaybolmasına sebep olur ve göz altı torbaları oluşur.

Göz etrafındaki deri esnemesiyle de bu şişlik ve torbalar ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda da göz kapağındaki kasların kalınlaşmasıyla şişlikler oluşmaktadır.Gözaltı şişlikleri başlangıçta genellikle çok küçüktür. Sadece göz kapağın hemen altında zorlukla görebildiğimiz bir kabarıklık şeklindedir. Tedavi edilmezse daha da artar ve zamanla çok belirgin bir şekil alır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Gözaltı

Torbaları

Neden

Olur