Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Yanması
Göz Yanması
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Göz Yanması

Göz Yanması hakkında bilgiler.

Önemli bir göz rahatsızlığı olan göz yanması hakkında detaylı bilgi edinmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Göz - Göz Ağrısı Nedenleri

Göz Sağlığı
Göz ağrıları, çok çeşitli ve ıstırap vericidir. Bazıları pek ciddi olmayıp, kısa sürede geçer. Fakat göz hastalıklarının pek çoğu, görme duygusunu etkileyebilir.
Bir göz ağrısı halinde, göz doktoruna danışın ve uzman tarafından tavsiye edilmedikçe, kesinlikle herhangi bir göz damlası kullanmayın.

Göz yanmaları

Gözlerdeki katılgan doku yanmaları, daha çok kış mevsiminde görülür, özellikle güneşin, kar tabakası üzerinde yansıması tehlikeye yol açabilir.
Kar körlüğü, göze kum kaçmış gibi bir hisle başlar; bunu ışıkta gözleri acamama hali izler. Bazen göz kapaklarında ödem de görülür

Göz Yanmaları ve Tedavisi

36 ile 48 saat arasında, karanlık veya loş bir yerde gözlerinizi dinlendirin. Soğuk su emdirilmiş pamukla göz kapaklarına kompres yapın. Göz doktorunun tavsiyesi olmadan, kesinlikle damla kullanmayın. Ağtabakanın tehlikeye maruz kalmaması için, kara camlı gözlük olmadan, hiçbir ışığa bakmayın.

Göze kaçan yabancı cisimler (sinek, toz, kurum) çok rahatsız edici olmakla birlikte, kolay çıkartılır. Zorlanmadan erişilecek yer-deyse, mendilin ucuyla veya kompresle çıkartılabilir. Pamuk kullanmayın; çünkü zerrecikleri sıkıntıyı daha da artırır. Cismi çıkartamazsanız, ısrar etmeyin; çünkü göze saplanabilir ve göz doktoruna gitmek gerekir.
Parçalanıp dağıtabilecek malzeme karşısında çalışanlar, daima koruyucu gözlük kullanmalıdır.


En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Fatih KıranHocam iş gereği günde 10 saate yakın bilgisayar başındayım gözlük kullanıyorum ancak bazen genelde sabah erken saatlerde oluyor sol gözüm yanmaya başlıyor ve kapatıp kaşıyorum dakikalarca bunun sebebi ne olabilir acaba? Bi süre sonra rahatlayıp aynaya baktıgımda gözümün çevresi kaşımakta çok kızarmış oluyor
  • Göz

    Yanması