Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm
Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm


Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm Göz Kapağı Sarkması Sorununa Bitkisel Yöntemlerle Tedaviyi Destekleyici Çözüm



Göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm ile çare bulunabilir. İlerleyen yaşlarda göz kapağı sarkmasını yaşayanlar bitkisel yöntemler sayesinde bu sorundan kurtulabilirler. Göz kapağı sarkmasına bitkisel çözüm hakkında açıklamalar makalemizde yer almaktadır.

Göz Kapağı Sarkmasına Bitkisel Çözüm

İlerleyen yaşlar ile birlikte gözkapaklarınız sarkacaktır. Bu tedavi ( Blepharoplasty ) yüz gerdirme, kaşları kaldırma ve benzeri işlemlerle birlikte yapılabilir. İlerleyen teknoloji ile birlikte artık bu gibi sorunlar daha az düşünülür hale geldi.

Yine aynı şekilde bu tedavileri bitkisel çözümlerler de yapabilirsiniz. Hatta mümkünse hiç ilaç kullanmamak en iyisidir. Vücudunu da güzelleştirmek adına daha büyük tehlikelere maruz kalabilirsiniz. Mümkünse bu gibi işlemlerin alanında uzman kişilere sorulması gerekmektedir.

• Gözlerinizi kapayın. Gözünüzü çevreleyen kasları iyice büzerek göz kapaklarınızı sıkın. Bu egzersiz, kaşların başlangıç yerinin sarkmasını, göz kapaklarının düşmesini, şişkinlikleri önlemek için çok yararlıdır.

• Deriyi tam yerinde tutmak için, iki parmağınızı şakaklarınıza dayayın. Gözlerinizi 10 kez arka arkaya ve kuvvetle açıp kapayın. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını çalıştıracaktır.

• Başınızı hiç kımıldatmadan ve iyice dik olarak tutun, iki gözünüzle, elinizden geldiğince sağa bakın. Bu durumda bir kaç saniye bekleyin. Aynı işlemi, sola bakarak tekrarlayın.

• Göz altlarındaki torbaları ortadan kaldırarak alt göz kapağını hafifçe kaldıran, üsl göz kapağını da aşağıya doğru indiren bir hareketle göz kapaklarının çevresini kasın.

• Baş parmağınız ve parmak uçlarını? birbirine yapışık olarak ve saç çizgisine değecek biçimde ellerinizi alnınıza koyun. Saçın derisini bastırın ve itin. Sonra bırakın eski durumuna gelsin.

• Alın hareketleri yapmamaya mümkün olduğunca özen gösterin. Yüzün bu bölümündeki yatay ve dikey kırışıklıklar, genellikle, anlam ifade eden kırışıklıklardır; yani bu kırışıklıklar kontrolsüz mimikler tarafından oluşturulurlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Asuman DeliksizGÖZ KAPAĞIMDA SARKMA VAR BU ÇOK KÖTÜ BİR GÖRÜNTÜ OLUŞUYOR BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRZ BİTKİSEL OLARAK NET BİR BİLGİ VERİSENİZ ÇOK SEVİNİRİM
 • Tuğba Topakiyi günler. benim gözlerimde bozukluk vardı göremediğim için de gözümle sürekli oynuydum şimdi göz ameliyatı oldum yalnız sarkmalar sun oldu.daha 20 yaşındayım göz kapağı sarkması ameliyatı olmak istemiyum. kısa sürede nasıl toparlaması sağlarım
 • Şifa Marketsitemizde sadece hastalıkların bitkisel çözümleri ile ilgili bilgi verilmektedir iyi günler
 • Göz

  Kapağı

  Sarkmasına

  Bitkisel

  Çözüm