Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Kapağı Sarkması
Göz Kapağı Sarkması
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Kapağı Sarkması :

Gözde görülebilecek bütün göz problemlerini tedavi edici %100 bitkisel ürünlerimizi sitemizden bulabilmek için tıklayınız.
göz kapağı sarkması

Üst göz kapaklarının normal aşağıya doğru hareketinde göz aşağıya bakarken anlık gecikme olması. Göz kapağı sarkması tirotoksikozun (tiroid bezinin aşırı aktivitesi) tipik bir özelliğidir ve genellikle ekzoftalmi (göz küresinin dışarıya doğru çıkması) ile birlikte ortaya çıkar.

Göz kapağı sarkması, üst göz kapağının düşmesi durumudur. Tek ya da her iki gözde olabilir ve görmeyi kısmî olarak engelleyebilir. Sarkmaya, üst gözkapağını açık tutma görevini yapması gereken; ince, kaldırıcı kasın, zayıf olması, sebep olur.

Bu durumun kalıtsal olduğu düşünülmektedir. Doğuştan olan göz kapağı sarkması sadece bir gözde olur. Göz kapağı sarkmasıyla doğan bebeklerin, görme bozukluğunun ilerlemesini durdurabilmek için, ameliyat olmaları gerekir.

Göz kapağı sarkması, yetişkinlerde, yaşın normal bir sonucu olarak, göz kapağı kasının gücünü ve kuvvetini yitirmesi sonucu, ortaya çıkar. Bunun yanında, bir rahatsızlık sonrasında veya kaldırıcı kası hareket ettiren sinirin ya da kasın kendisinin zarar göreceği bir hasar sonrasında da ortaya çıkabilir.

Sarkmaya sebep olan rahatsızlıklar, çizgili kas hastalığı (myasthenia gravis), şeker hastalığı (diabetes mellitus), Felç veya kasın zayıflamasına sebep olabilecek herhangi bir durumdur. Hasar ya da yaşlanmaya bağlı olarak kas gücü kaybolmuş ve sarkma oluşmuşsa, en yaygın kullanılan tedavi yöntemi ayakta tedavi biçiminde, cerrahi müdaheledir. Hastalık sonucu oluşan göz kapağı sarkmasında, sarkmaya sebep olan hastalığın tedavi edilmesi, bazen sarkmayı da iyileştirir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Menekse Balcimerhabe ben 28 yasindayim ve göz üstü kapaklarim rahatsiz edici hala geldi sarkmadan dolayi bunun icin ne yapabilirim ve göz altlarimda kücük lekeler var yag lekeleri gibi bunlarin gecmesi icin neler yapmam gerek tesekkürler.
  • Canan Gürelselam ben canan 44 yaşındayım ve göz kapaklarımda sarkma var bu sarkmayı bitkisel yolla nasıl giderebilirim ve göz çevremde çizgiler ve kırışıklar bunlarıda gidermek istiyorum at kestanesinin iyi geldiğini duydum bu konuda sizin tavsiyeleriniz nelerdir.
  • Şifa Marketİçeriğindeki kopmleks bitki ekstraktları ve vitaminler sayesinde göz altındaki morlukların giderilmesinde ve göz çevresindeki kırışıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Kazayağı çizgilerin ortadan kalkmasında, derin kırışıklıklar ve inatçı şişkinliklerin giderilmesinde aktif rol oynar. Oluşturduğu film sayesinde suyun cilt altında hapsedilmesini sağlar. Böylece çok iyi bir nemlendirme, elastikiyet ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. incelemek tıklayın linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/bsa-natural-at-kestanesi-ozlu-goz-cevresi-kremi.html
  • Göz

    Kapağı

    Sarkması