Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Göz Kanlanması Neden Olur
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın

Gözlerde yaşanan kanlanmayı dikkate almamazlık etmeyin. Doktorlar, kanlanan gözlerin önemli rahatsızlıkların belirtisi olabileceğini söylüyor. Basit gibi görünen Göz Kanlanması hem ciddi göz hastalıklarının hem de tiroit, romatizma, enfeksiyon gibi hastalıkların belirtisi olabilir.

Bu durumda görmede azalma olup olmaması önemli. Romatizmaya bağlı göz içerisindeki iltihaplar, bununla beraber Göz Tansiyonu atakları ortaya çıkabilir. Çoğu zaman göz yorgunluğu, klimalı aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamlar ya da bilgisayar başında uzun süre çalışmak tetikleyebiliyor göz kanlanmasını. Ancak kanlanmanın nedeni her zaman bu kadar basit olmayabiliyor. Altta yatan göz tansiyonu, romatizma, Guatr gibi çok daha önemli hastalıkların habercisi olabilir.

Göz damarlarındaki genişleme ve çoğalmasından kaynaklanabiliyor kanlanma. Buna da önemli hastalıklar yol açıyor. Gözde tahriş olduğu zaman da oradaki damarlar genişliyor ve oraya daha fazla kan götürmeye çalışıyorlar. Kanlanmayla birlikte özellikle ağrı, sulanma ve görme kalitesinde azalma da varsa uzmanlar bunun acil durum olduğunu söylüyor. Kanlanma ve ağrı durumunda vakit kaybetmeden bir göz doktoruna gitmek kalıcı hasarları önleyebiliyor.

Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Göz

Kanlanması

Neden

Olur