Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Kanlanması Neden Olur
Göz Kanlanması Neden Olur
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Kanlanması Neden Olur :

Gözlerde yaşanan kanlanmayı dikkate almamazlık etmeyin. Doktorlar, kanlanan gözlerin önemli rahatsızlıkların belirtisi olabileceğini söylüyor. Basit gibi görünen göz kanlanması hem ciddi göz hastalıklarının hem de tiroit, romatizma, enfeksiyon gibi hastalıkların belirtisi olabilir.

Bu durumda görmede azalma olup olmaması önemli. Romatizmaya bağlı göz içerisindeki iltihaplar, bununla beraber Göz Tansiyonu atakları ortaya çıkabilir. Çoğu zaman göz yorgunluğu, klimalı aşırı sıcak ya da aşırı soğuk ortamlar ya da bilgisayar başında uzun süre çalışmak tetikleyebiliyor göz kanlanmasını. Ancak kanlanmanın nedeni her zaman bu kadar basit olmayabiliyor. Altta yatan göz tansiyonu, romatizma, Guatr gibi çok daha önemli hastalıkların habercisi olabilir.

Göz damarlarındaki genişleme ve çoğalmasından kaynaklanabiliyor kanlanma. Buna da önemli hastalıklar yol açıyor. Gözde tahriş olduğu zaman da oradaki damarlar genişliyor ve oraya daha fazla kan götürmeye çalışıyorlar. Kanlanmayla birlikte özellikle ağrı, sulanma ve görme kalitesinde azalma da varsa uzmanlar bunun acil durum olduğunu söylüyor. Kanlanma ve ağrı durumunda vakit kaybetmeden bir göz doktoruna gitmek kalıcı hasarları önleyebiliyor.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göz

Kanlanması

Neden

Olur