Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Hastalıkları İsimleri
Göz Hastalıkları İsimleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Hastalıkları İsimleri : GÖZ HASTALIKLARI

Hipermetropluk: Gözün önden arkaya çapı normalden kısa yada mercek normalden ince olduğu zaman hipermetropluk ortaya çıkar.Bu nedenle görüntü ağ tabakasının arkasına düşer.Hipermetroplar,uzağı iyi görebilirler fakat yakını göremezler.

Astigmatizm: Göz merceğinin yüzeyindeki kavislenmede oluşan göz kusurudur.Bu hastalıkdaki kişiler bulanık görür.Silindirik merceklerle net görme sağlanabilir.Asıl önemli olay ise tüm insan gözlerinde az da olsa astigmatizm olduğudur.

Miyopluk: Miyop hastalarında görüntü ağ tabakasının önüne düşer.Miyoplar yakını iyi görürler fakat uzağı göremezler.Kalın mercekle net görüntü sağlanır.

Şaşılık: Göz yuvarlağını hareket ettiren kasların, normalden uzun yada kısa olmasından kaynaklanır.Gözler farklı eksene bakar bu hastalıkda.Ameliyatla düzeltilebilir.

Presbitlik: Yaşlandıkça göz merceği esnekliğini kaybeder ve gözün uyum yapma yeteneği azalır.Bu kişiler yakını rahat göremezler.İnce kenarlı mercekle düzeltilir.

Göz Tansiyonu: Gözde ön ve arka odanın içinde bulunan sıvının salgılanması ve boşaltımı sırasında denge vardır.Bu dengenin bozulması ile Göz Tansiyonu ortaya çıkar.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Kadim ŞerefliHocam ben hipermetrop hastasıyım göz sağlığı ile ilgili şifalı bitkisel paylaşımları yada ürünleri pek yok sanırım.bir çok hastalıga iyi gelen bitkisel ürünler göz sağlığında etkisizmi kalıyor acaba bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
  • Göz

    Hastalıkları

    İsimleri