Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Çizdirme Fiyatları
Göz Çizdirme Fiyatları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Çizdirme Fiyatları : LASIK terimi, ingilizce olan “laser in-situ keratomileusis” teriminin kısaltmasıdır. Bu da gözdeki kornea tabakasının lazer ışınları ile ameliyat edilmesi anlamı taşımaktadır. Lazerli göz cerrahisi (LASIK surgery) mikrokeratom adı verilen bir cihaz sayesinde kornea tabakasında uzun bir tabaka oluşturulmaktadır. Lazerli göz cerrahisinin bu süreci yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürmektedir. Flap adı verilen bu tabakanın oluşturulmasıyla korneanın merkezine ulaşılabilmektedir. Excimer Lazer denilen yöntem ile korneanın üzerindeki mikroskobik doku lazerle kaldırılabilmekte veya yeniden şekillendirilebilmektedir.

Miyopi vakalarında (yakını görememe) korneanın merkezindeki doku temizlenerek kornea göz merceğinin düzleşmesi sağlanır. Bir çok hastada kornea tabakasının düzleşmesi ile ışınların göze daha rahat girişi mümkün olmaktadır. Hiperopi, hipermetropi (uzağı görememe)durumlarında ise kornea tabakasının çevresindeki dokular alınarak göz merceğinin daha bombeli bir yapı alması sağlanmaktadır. Astigmatizm de de Kornea‘yı boydan boya kesen bir düzlemin bombeleşmesi işlemi yapılmaktadır.

Kornea tabakasına uygulanan lazer ışınının süresi 5 ile 30 saniyeik bir peryottur. Bu sürenin uzunluğu veya kısalığında, miyopi, hipermetropi veya astigmatizm rahatsızlıklarının düzeyi önem arzetmektedir. Lazerle göz ameliyatı süreci ne kadar kısa tutulursa göz kuruluğu gibi ameliyatın istenmeyen etkileri o derecede az görülmektedir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göz

Çizdirme

Fiyatları