Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Göz Çizdirme Fiyatları
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
  LASIK terimi, ingilizce olan “laser in-situ keratomileusis” teriminin kısaltmasıdır. Bu da gözdeki kornea tabakasının lazer ışınları ile ameliyat edilmesi anlamı taşımaktadır. Lazerli göz cerrahisi (LASIK surgery) mikrokeratom adı verilen bir cihaz sayesinde kornea tabakasında uzun bir tabaka oluşturulmaktadır. Lazerli göz cerrahisinin bu süreci yaklaşık olarak 10 saniye kadar sürmektedir. Flap adı verilen bu tabakanın oluşturulmasıyla korneanın merkezine ulaşılabilmektedir. Excimer Lazer denilen yöntem ile korneanın üzerindeki mikroskobik doku lazerle kaldırılabilmekte veya yeniden şekillendirilebilmektedir.

Miyopi vakalarında (yakını görememe) korneanın merkezindeki doku temizlenerek kornea göz merceğinin düzleşmesi sağlanır. Bir çok hastada kornea tabakasının düzleşmesi ile ışınların göze daha rahat girişi mümkün olmaktadır. Hiperopi, hipermetropi (uzağı görememe)durumlarında ise kornea tabakasının çevresindeki dokular alınarak göz merceğinin daha bombeli bir yapı alması sağlanmaktadır. Astigmatizm de de Kornea’yı boydan boya kesen bir düzlemin bombeleşmesi işlemi yapılmaktadır.

Kornea tabakasına uygulanan lazer ışınının süresi 5 ile 30 saniyeik bir peryottur. Bu sürenin uzunluğu veya kısalığında, miyopi, hipermetropi veya astigmatizm rahatsızlıklarının düzeyi önem arzetmektedir. Lazerle göz ameliyatı süreci ne kadar kısa tutulursa göz kuruluğu gibi ameliyatın istenmeyen etkileri o derecede az görülmektedir.
Bu Makaleler İlginizi Çekebilir
Bunlar İlginizi Çekebilir
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Diğer Makaleler

Göz

Çizdirme

Fiyatları