Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Çevresi Morlukları İçin Maske
Göz Çevresi Morlukları İçin Maske
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Çevresi Morlukları İçin Maske: Göz Altı Morlukları yüzünden, yorgun ve yaşlı bir görünüme sahip oluruz. Göz altının hemen koyulaşması ve torbalanmasının sebebi, buradaki derinin çok ince olmasıdır. Göz ve altını kontrol eden tek kasın olması ise işleri biraz zorlaştırmaktadır.

Bu kasta oluşan yorgunluk ile göz altı torbaları ve sarkmaları oluşmaktadır.

Adım 1:


Öncelikle yapılması gereken, akşamdan içtiğiniz çayı buzluklara koyup dondurmaktır. Böylece, donan çaylı buz kalıplarını sabahları bir havluya sarıp, moraran, şişen bölgeye kompres yapabilirsiniz. Bu işlem, göz altındaki deriyi hızlıca onaracağı ve kası gerginleştireceği için hızlı bir toparlanma sağlayacaktır.

Adım 2:

Göz altı morlukları için ikici önerilen uygulama, çiğ balkabağı çekirdeği, 1 tatlı kaşığı su, yarım çay kaşığı bal ile yapılmaktadır. 1 kaşık bal kabağı çekirdeklerini ezin, su, bal ekleyerek karıştırın ve buzdolabında yaklaşık 2-3 saat bekletin. Bu maskeyi göz altınızda, gözenekleri açmakta ve Sivilce lekelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Balkabağı maskesi, cilt lekeleri ve göz altı morluklarında çok iyi sonuç vermektedir. Bu nedenle, bu maskeyi de buz kalıplarında dondurup etkisini 2 kat arttırabilirsiniz.

Adım 3:

250 gr. ahududu ( Böğürtlen veya çilek de kullanılabilir ), 100 gr. yoğurt, 1 yemek kaşığı limon suyu blenderden geçirilerek, iyice karıştırılır. Bu maske, aynı zamanda taze olarak haftada bir kez içilebildiği gibi, dondurup, buz parçası olarak kompres yapılabilir. Göz altı ödemini dağıttığı gibi morlukların hızla geçtiğini fark edeceksiniz. Sabahları kalktıktan yaklaşık yarım saat sonra uygulayınız. Bu karışımın içine eklenecek olan bir kaşık tuz ile vücut peelingi olarak da kullanılmaktadır.

Göz altı morlukları ve şişmeleri yaşlı ve kötü bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle, müdahale etme ihtiyacı hissederiz. Bir dermatoloğa başvurarak önlemler alabileceğiniz gibi evde hazırlayacağınız maskeler ile çözüm sağlayabilirsiniz.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göz

Çevresi

Morlukları

İçin

Maske