Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Altı Torbaları için Maske Tarifleri
Göz Altı Torbaları için Maske Tarifleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Göz Altı Torbaları için Maske Tarifleri

1.Göz altı torbalarına çözüm: - 1 adet ufak boy salatalık, - 1 çay kaşığı Süt tozu Bir salatalığı rendeleyin. Rendelediğiniz salatalıktan 2 çay kaşığı salatayı ve 1 çay kaşığı süt tozunu karıştırın. Karışımı gözaltlarınıza sürün. 10 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Salatalık maskesini göz çevresine de sürebilirsiniz.

2.Göz altı torbaları için Maske - 1 bardak sıcak su, -1 çay kaşığı çay, 1 çay kaşığı Nane Bir bardak su içine; çay ve nane eklenir. Karışım hazır hale geldikten sonra kaşıkla karıştırılır. Daha sonra süzülür. Elde edilen posa; bir bez içine konur. Bez arasına koyduğunuz posa ile; göz altlarınıza bakım yapabilirsiniz. Tampon hareketlerle uygulayacağınız maske; gözaltı torbalarınızı geçirecektir.

3.Gözaltı torbaları için bakım - 1 çay bardağı ıhlamur, -1 su bardağı su 1 su bardağı kaynamış suyun içine; ıhlamur ilave edilerek demlenmesi beklenir. Demlenen karışım süzülür. Elde edilen suya bir pamuk bastırılarak; gözaltı torbalarına sürülür. Haftada 2 kere yapacağınız kompresle, gözaltı torbalarınız inecek ve daha genç gözükeceksiniz.

4.Göz altı torba maskesi - 2 çorba kaşığı gül, -2 çorba kaşığı su 2 çorba kaşığı suyun içine, 2 çorba kaşığı gülkurusunu ekleyin. Bir müddet beklettikten sonra; pamuk yardımı ile karışımdan alarak, gözaltı torbalarınıza sürün. Gül bitkisinin gözaltı torbalarını düzeltici etkisi vardır. Maskelerden sonra; gülsuyu ile gözaltlarınızı silebilirsiniz.

5. Göz altı torbaları için - 1 adet patates, -1 tatlı kaşığı badem yağı, -1 tatlı kaşığı Kahve Patates rendelenerek suyu çıkarılır. Size lazım olan patatesin suyu olacaktır. Patates suyu, badem yağı, kahve karıştırılarak bir bez arasına konulur. Bir miktar çay demleyerek, demlenmiş çayın içerisine ılık haldeyken elinizdeki bezi batırın. Daha sonra gözaltı bölgenize bu bezi sürün. Yavaş hareketlerle gözaltı torbalarınızın üzerinde gezdirin. Torbalanmaya karşı çok iyi bir doğal tedavi yöntemidir.

6. Göz altı torbalarını gidermek için - 5 adet buz küpü Buz küplerini naylon bir poşete koyarak ağzını kapatın. Ağzı kapalı olan buz küplerini gözaltlarınıza uygulayın. Gözaltlarınıza koyup çekin. Bu işlemi 5-10 dakika uyguladıktan sonra; gözleriniz daha canlı gözükecektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göz

Altı

Torbaları

için

Maske

Tarifleri