Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Altı Morlukları Ameliyatı
Göz Altı Morlukları Ameliyatı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Göz Altı Morlukları Ameliyatı: Üst ve alt kapaklar bazen beraber, bazen de ayrı ayrı ameliyat ediliyor. Sarkık deri üst kapakta daha fazla oluyor.

Bu fazla deri ağırlığı nedeniyle kirpik çizgisinin aşağıda durmasına neden olarak hastanın görüş kalitesini bozabiliyor.

Dr. Battal'a göre, kişi bu duruma alıştığı için farkına varmasa da, kaşlarını çatarak bakıyor ve sebepsiz baş ağrıları çekiyor.

Göz çukurundan fırlamış yağ, torbalanmaya ve gözaltında mor, siyah halkalara neden oluyor. Bu da yüze yorgun ve yaşlı bir ifade veriyor. Gençlerde genetik olarak görülen bu durum, ilerleyen yıllarda yaşlanmanın bir parçası olarak ortaya çıkıyor. Op. Dr. Nuri Battal, bu yağların lazer yardımı ile çıkarılması veya yerine itilmesiyle kişinin yüzündeki yorgun ve yaşlı görünümün düzeleceğini belirtiyor.

Genel ya da lokal anestezi altında, lazer yardımı ile yapılan ameliyatlarda, fazla deri sarkmaları ve göz altındaki torbalar alınırken, sarkmış kaslar da düzeltiliyor.

Ameliyat 1-2 saat sürebiliyor. Battal, hafif bir ağrı olma durumunda ameliyat sonrası birkaç gün Ağrı Kesici alınabileceğini söyleyerek, şişme ve morarmayı önlemek için de yüksek yastıkta yatmayı, gözlere soğuk kompres yapmayı öneriyor.

Şişme ve morarma bir haftada azalırken, göz kapağında meydana gelen renk değişimi hafif bir makyajla kapatılabiliyor. Ameliyattan kısa bir süre sonra gözyaşı salgısı artabiliyor ve parlak ışığa karşı hassasiyet olabiliyor.

AMELİYAT SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Hastanın, ameliyatın ertesi günü ayağa kalkabildiğini, dikişlerin üç günde alındığını ve hastanın normal hayatına 4 günde dönebildiğini belirten Op. Dr. Nuri Battal, kısa sürede iyileşebilmek için 2-3 hafta aşırı hareket etmekten, öne doğru eğilmekten kaçınmak, gözleri rüzgar ve güneşten korumak gerektiğine dikkat çekiyor.

Yara izi ise 6-8 ay içinde zor fark edilir hale geliyor.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göz

Altı

Morlukları

Ameliyatı