Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göz Alerjisi Bitkisel Tedavi
Göz Alerjisi Bitkisel Tedavi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Göz Alerjisi Bitkisel Tedavi

Günümüzde Bazı İnsanların Vücudu Gibi Göz Kısmıda Bazı Dış Etkenlere Karşı Oldukça Hassastır bu Sebepten Dolayı Alerji Olma İhtimali Yüksektir. Göz Alerjiniz Varsa Tedavi Yöntemi Hakkında Detaylı Bilgiye Sahip Olmak İçin Hazırladığımız Yazımızı Okuyabilirsiniz.

Göz Alerjisi Bitkisel Tedavi

Prof. Dr. Öztürk, yaptığı açıklamada, alerjik göz hastalıklarının toplumda sık görüldüğünü ve insanların yaklaşık yüzde 15′inde alerjinin bir veya birkaç çeşidi bulunduğunu söyledi.

Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Öztürk, “Mevsimsel göz alerjisine neden olan etkenler genellikle polenler, mevsimsel olmayan alerjiye neden olan etkenler ise yıl boyu karşılaştığımız ev tozu ve hayvan atıklarıdır” dedi.

Prof. Dr. Öztürk, yaptığı açıklamada, alerjik göz hastalıklarının toplumda sık görüldüğünü ve insanların yaklaşık yüzde 15′inde alerjinin bir veya birkaç çeşidi bulunduğunu söyledi.

Çevreyle direkt teması nedeniyle gözün alerjik hastalıklara daha yatkın olduğunu ifade eden Öztürk, şöyle konuştu:
“Göz alerjilerinde gözde yanma, batma, kaşıntı, çapaklanma, kızarıklık, sulanma, ışığa karşı hassasiyet ve görme bozukluğu görülebilir. Bu şikayetlere genellikle burundaki alerji eklenir. Göz kapaklarında şişlik, gözün beYaz tabakasında kabarıklıklar ve kızarıklık görülür. Mevsimsel göz alerjisine neden olan etkenler genellikle polenler, mevsimsel olmayan alerjiye neden olan etkenler ise yıl boyu karşılaştığımız ev tozu ve hayvan atıklarıdır.”

Öztürk, alerjiye ilaçlar, ilaçların içindeki koruyucu maddeler veya Makyaj malzemelerinin de neden olabileceğini kaydetti. Gözdeki bazı rahatsızlıkların alerji zannedilebileceğini ifade eden Öztürk, şunları söyledi:
“Muayenede göz kapakları, kirpikler ve kornea dikkatle incelenir. Bazen göz kapakları ters çevrilerek arka yüzeylerinin incelenmesi gerekebilir. Bazı mikrobik hastalıklar, sebebi bilinmeyen iltihabi durumlar, göz kapağı iltihapları, bazı cilt hastalıklarının göz bulguları, kuru göz hastalığı, gözün bağ ve damar tabakasının iltihabi hastalıkları, böcek ısırıkları, kirpik diplerine yerleşen parazitler göz alerjisini taklit eden bir tablo meydana getirebilir. Tanısal test olarak alerjen maddenin bulunması, gözyaşında ve kanda bazı maddelere bakılması yardımcı olsa da en fazla bilgi muayeneden elde edilir.”

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Ali Kabakgözlerimde sürekli bir akıntı oluyor ve bu sorun sürekli kış aylarında karşıma çıkıyor mevsimler alerji ve göz alerjisi olduğunu düşünüyorum göz alerjisi ve mevsimler alerji problemleriyle ilgili hangi bikileri kullanabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.
  • Göz

    Alerjisi

    Bitkisel

    Tedavi