Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Göğüs Ölçüleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Göğüs Ölçüleri

Göğüs Ölçüleri

İdeal Göğüs Ölçüleri Hakkında Kadınların Bilmesi Gerek Teml Bilgiler Bulunmaktadır., İdeal Göğüs Büyüklüğü Ne Kadar Olmalı, İstenen Meme Büyüklüğü Hakkında Detaylı Bilgiler Aşağıdaki Mnakalede Yer Almaktadır.

İdeal Göğüs Ölçüleri


Her kadının fiziki yapısı birbirinden farklı olduğu için, göğüs ölçüleri ve şekli bu farklılıktan etkileniyor. Göğüs ölçüleri ve şekli ırktan ırka da büyük farklılık gösteriyor. Ölçülerin her kadında farklı olması, aslında normal, çok da önemli olmayan bir konudur. Burada asıl önemli olan, bizi ilgilendiren göğüs büyüklüğünün kadının vücudu üzerinde nasıl durduğudur.


ideal göğüs ölçüleriGöğüs ölçüleri birçok bayan tarafından sütyen bedeni ölçüleri ile ifade ediliyor. Sütyen bedeni ölçüsü, meme ucu hizasında göğüs çevresinin cm cinsinden uzunluğudur. Küçük göğüslü olup da göğüs çapı geniş olan bir bayanla, büyük göğüslü olup göğüs çapı dar olan bir bayanın sütyen bedeni ölçüleri aynı olabilir. Göğüs büyüklüğü, cup size olarak daha doğruya yakın olarak ifade edilir. Cup size, meme ucu hizasındaki göğüs çevresinin uzunluğu ile göğsün alt kenarında hizasındaki göğüs çevresi arasındaki farka göre ölçeklendirilir. Bu ölçeklendirmeye göre göğüs büyüklükleri A cup, B cup, C cup şeklinde tanımlanır. Ancak çok sağlıklı bir değerlendirme sayılmaz. Minyon yapılı bayanlarda B cup normal görünebilirken, iri yapılı bayanlarda C cup bile küçük görünebilir. Bu nedenle göğüs ölçülerini tarif ederken sayılardan ve harflerden uzak durmak daha sağlıklıdır. Buna göre:


İdeal göğüs büyüklüğü ne kadar olmalı?


ideal göğüs büyüklüğüİdeal göğüs büyüklüğü, mutlaka vücut ölçüleri ile uyum içinde olmalıdır. Göğüsler, varlığını hissettirecek kadar dolgun olmalı, doğal görünmelidir. Hiçbir zaman vücudun taşıyamayacağı kadar büyük olmamalı, vücut hatlarından dışarıya taşmamalıdır. Vücuttan taşacak kadar büyük göğüsler doğallıktan uzak olur. Diğer taraftan her iki göğüs, eş şekil ve büyüklüğe sahip olmalıdır. Göğüs orta kemiğinin en üst noktası ile her iki göğüs ucunu birleştirdiğimizde oluşan üçgenin her bir kenarının birbirine eşit olması gerekir. Bu kriterlere uygun olan her göğüs ideal şekil ve büyüklüğe sahiptir.


Göğüs büyütme ameliyatında hedef, bu tanımlamaya uygun, ideal ölçülerde mükemmel sonucu yakalamaktır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Göğüs

Ölçüleri