Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Ginseng Çayı
Ginseng Çayı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Ginseng Çayı en etkili Zayıflama yöntemidir. Ginseng çayının zayıflama haricinde birçok etkisi ve yararı bulunmaktadır. Ginseng çayının en önemli özellikleri arasından bazıları şunlardır :

Bağışıklık sistemi güçlendirici, yani insan vücudunu dış etkenlere karşı korumak ve dirençlendirmek. Ginseng çayının diğer bir özelliğide stres giderici olmasıdır. Cinsel isteksizliği ortadan kaldır. Huzursuzluk gidericidir.

Ginseng insan vücudundaki sistemlerin dengelenmesine ve daha iyi çalışmasına yardımcı olan uzak doğu kökenli efsane bir bitkidir. Tüm vücut organlarındaki faydasını, hızlı bir şekilde tamirden ziyade zaman içinde yavaşça etki ederek gösterir. Tam sonuçlarını göre bilmek için en az 2 hafta kullanılması tavsiye edilen bir bitkidir.

Ginseng bütün vücut için toniktir. Vücudun zayıflıklarla mücadelesine yardımcı olur, enerji düzeylerini yükseltir ve atletik performansı artırır. Ginseng antioksidandır ve vücutta bağışıklık sistemi hücrelerinin sayısını arttıran önemli bir bağışıklık sistemi iyileştiricisidir. Kolesterolü azaltıcı etkisi vardır.

Ginseng Karaciğeri toksinlerden temizler. Tümör gelişimini engellediği yapılan bazı çalışmalarda gösterilmiştir. Ayrıca Ginseng radyoterapinin yan etkilerini azaltır. Kan basıncını düzenleyici, kalp kuvvetlendirici, kolesterol seviyesini düşürücü, tip II diyabette kan şekerini düşürücü, merkezi sinir sistemini uyarıcı ve özellikle yorgunluğu giderici özelliği vardır. Ayrıca iştah açıcı ve cinsel gücü kuvvetlendirici etkisi bulunmaktadır.

Ginseng‘in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve Sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostata karşı) olumlu bir şekilde etkilediği bulunmuştur.

Erkeklerde aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü de gidermektedir. Ginseng çayı beyne giden kan akımını artırarak zihinsel aktivasyonun güçlenmesine yardımcı olur.

İçerik :
Kırmızı Ginseng kökü, nane, limonotu, papatya, oğulotu, lipia.

GİNSENG ÇAYI ÖZELLİKLERİ


-Ginseng çayı stres, huzursuzluk giderici ve yatıştırıcı etkiye sahiptir.
-Ginseng stres ve yorgunluğa bağlı cinsel isteksizliğin giderilmesine yardımcı olur.
-Hafızayı güçlendirir. Zihinsel konsantrasyon ve dikkat dağınıklığına iyi gelir.
-Ginseng çayı hazımsızlık, baş ağrısı ve migrende de faydalıdır.
-Anemiye (kansızlık) karşı iyi gelir.
-Bağışıklık sistemi güçlendirici etkisi vardır.
-Bronşitin, astım ve dolaşım problemlerinin tedavisinde yararlıdır.
-Kolesterol seviyesini dengeler.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Ginseng

Çayı