Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Gıda Alerjisi Testi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin TıklayınGıda Alerjisi Testi


Gıda Alerji Testi İle İlgili Tüm Bilgileri Aşağıdaki Makaleden Bulabilir yada Web Sitemizi Ziyaret Ederek Daha Fazla Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.


Gıda Alerjisi Testi

Spesifik savunma mekanizmasının özelliği, (edinilmiş immün sistem, ömür boyu gelişmektedir) antikorun, sadece spesifik antijenler tarafından tanınabilir olmasıdır (anahtar-kilit prensibi). Böylece immün sistemimiz, yapısal olarak tamamen farklı olan ve spesifik antijenlere bağlanabilen binlerce antikor üretebilir. Bir antijen organizmaya girdiğinde uygun antikor ona bağlanır. Bu şekilde antijenler immün sisteminin diğer hücreleri tarafından da fark edilebilir. Antijenler ile antikorların birleşmesine “immün kompleksi” denmektedir.

İmmün kompleksleri tanıyan hücreler, mediyatörler salarak diğer immün hücrelerini kendine çekmektedir. Böylece otomatik hareket eden bir reaksiyon zinciri oluşmaktadır. Reaksiyonun sonunda immün kompleks fagositler tarafından yok edilmektedir. Aynı mekanizma besin alerji testinde de oluşur. Bir farkla, antikorlar kendisi ile örtüşen yapısından dolayı spesifik bir gıdaya bağlanır.Besin maddeleri yenilmeye devam edildiği sürece de bu otomatik hareket zinciri durdurulamaz.

Vücuda zarar verse dahi immün reaksiyon sistemi kaçınılmaz olarak görevine devam etmektedir. Otoimmün hastalıklarda bu belirgindir. Burada immün sisteminin yanlış çalışması sonucu vücudun kendi dokusuna karşı IgG antikorları oluşur. Vücudun kendi dokusu antijene dönüşür. “Vücut dokusu - Antikor” immün kompleksi, vücudun kendi immün sistemi tarafında hedef alınır. Bunun sonucunda ağır hastalık tabloları ortaya çıkmaktadır. Besin alerji testi, bazı besin maddeleri veya bileşenlerine karşı antikorların bulunması ile karakterizedir.
Besin Alerji Testi için Disiplin Gerekmektedir

Söz konusu dönüşüm planına ara vermek veya ImuPro dönüşüm planında,ara sıra da olsa hatalar yapmak, hedeflenen başarıyı tehlikeye sokacaktır.Gıda maddelerinin tüketildikten sonra barsaklardan geçmek için 3- 4 güne ihtiyaç duyduğunu düşünün.Bu kadar gün boyunca sizde duyarlılıktan kaynaklanan olumsuz reaksiyonlara sebebiyet veren maddeler bağışıklık sistemini ve metabolizma evrelerini bozacaktır. Yapılan besin alerji testi sonucunda yenilmesi yasak olan bir gıda maddesinin tüketilmesi, derhal su toplanmaları yoluyla
kilo alınmasına yol açacaktır. Söz konusu gıda maddesinin 3- 4 gün sonra vücudunuzdan atılması neticesinde, bu su toplanmaları ortadan kalkacak ve işte ancak o zaman tekrar eski kilonuza geri dönebileceksiniz. Bu sürecin doğal bir sonucu olarak kilo vermeniz de gecikecektir. Eğer haftada sadece iki kez yasaklı olduğunuz gıda maddelerinden tüketecek olursanız, bunun sonucunda tekrar şu tespiti yapmak zorunda kalacaksınız: “Neredeyse hiçbir şey yemiyorum, ancak buna rağmen kilo veremiyorum!”O halde size sunulmuş olan beslenme planını taviz vermeden uygulamanız,yararlı bir davranış biçimi olacaktır. Ve burada bir de büyük avantajınız vardır: Besin alerji testi sonucunda size verilen beslenme planını uygularken asla açlık çekmek zorunda kalmayacaksınız.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Gıda

Alerjisi

Testi