Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Genital Bölge Mantar Tedavisi
Genital Bölge Mantar Tedavisi
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Genital Bölge Mantar Tedavisi, Vajinal mantar enfeksiyonları ilk kez 1849 yılında gebe bir kadında tanımlanmıştır. Genital bölgedeki mantarlar hakkında en geniş bilgileri makalemizde bulabilirsiniz.

Maya mantarı olan kandidalar vücudumuzda deri, vajina ve mide barsak sistemimizde hastalık yapmadan bulunurlar. Ancak vücut direncinin veya bölgesel direncin düştüğü durumlarda hastalık yapar hale gelirler.

Başlıca nedenler şunlardır

1- Ter nem sürtünme kapalı ortamlar

2- Şişmanlık

3- Antibiotik, kortizon ve doğum kontrol hap kullanımları

4- Gebelik

5- Diyabet

6- Hormonal rahatsızlıklar

7- Atopik ekzemalılar

8- HIV/AIDS hastaları

9- Kanser hastaları ve kanser tedavileri

Başlıca derideki kandida infeksiyonlarının yerleşim bölgeleri :

1- Ağız ve dil

2- Meme altı,kasık ve koltuk altı gibi büklüm yerleri

3- Tırnak ve tırnak çevresi

4- Genital bölge özellikle kadınlarda vajina tutulumu

Kandida mantarı ağız mukozasında süt beYaz renginde ufak ve mukozaya yapışık ve altında kanamalı alanlar gösteren belirtiler gösterir. Bebeklerde bu tablo pamukçuk olarak bilinir.

Meme altı kasık gibi birbirine sürtünen bölgelerde ve parmak aralarında pişik benzeri hastalık yaparlar.Tırnak kandidası el ve ayakta,genellikle suyla temasın çok olduğu durumlar veya mesleklerde görülür. Daha çok el tırnağında renk ve şekil değişikliği, tırnak etrafında dolama benzeri ağrı,şişlik ve akıntı şikayetleri vardır.

Arkadaşlar bizler bazı hastalıklardan ne kadar kaçıp korunsak da onlar mutlaka bizleri buluyorlar. Başlıkta yazmış olduğumuz bu hastalık bayanlarda görülmektedir. Bunun nedeni ya çok pis olmaktan ya da aşırı temiz olmaktan kaynaklanır. Şimdi bir bayanın her gün ilişkiye girmesi doğru bir şey değildir.

Çünkü bu durumda dış kısımda bulunan Genital bölgede enfeksiyon kapma olayına sonuç verir. Mantarın oluşmasındaki sebepler aslında hepimizin bildiği ama düşünemediği şeylerdir. Düşünemediğimiz şeyleri aşağı satırda maddeler halinde sıralarsak aynen şöyle düşünebiliriz. Hep beraber bir göz atalım.

Dış Genital Bölge Kısmında ki Kaşıntının Mantar Oluşumunun Nedenleri:

1) Küçük abdestiniz geldiğinizde tutmak

2) Sürekli ilişkiye girmek

3) Sürekli yıkamak ve temizlemek

4) Çamaşır değiştirmemek

5) Vajınal bölgeyi temizlememek

İşte bu saymış olduğumuz 5 neden Genital bölgenin çok çabuk mikrop kaparak enfeksiyona dönmesi ve bunun sonucunda da mantar oluşmasına sebep olmasından kaynaklanmaktadır.Mantarın oluşması demek vajına bölgesinin sürekli kaşında içerisinde olması demektir. Buda size en büyük rahatsızlığı verecek tek etkendir. Bazen ise bu durum tamamen psikolojik olarak görülmektedir. Bunun nedeni de kişi vajına bölgesinin sürekli kaşınmasının nedenini mantar olarak düşünmektedir.

Fakat tamamen alerjik bir durum söz konusudur. Bu yüzden de gerektiği kadar temiz bakmasınız bu hastalıktan korunmanız anlamına gelmektedir. Ama şunu unutmamak gerekiyor ki bir bayan mutlaka hayatı boyunca mutlaka 5 ile 6 kere enfeksiyon geçirmektedir. En önemlisi de iç çamaşırınızı her gün değişmeyi unutmayın.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Hasan Türkmerhabalar ben hasan 44 yaşındayım ve bazı sorunlarım var genital bölgede mantarlar var bu mantarları nasıl tedavi edebiliriz birde bu mantarlar oluştukdan sonra iktidarsızlık problemim oluşmaya başladı mantardan mı kaynaklanıyor.
 • DilekBir hafta tatildeydim ve iki gun oldu dondum vafinal bolgmde kasinti ve kucuk abdeste yanma var iliski sonrasinda ise sut kesigi tarznda birseyler cikiyor rahatszligimn adi mantar midir?ve kendiliginden gecermi? Ve bunun sebebi denize girmem olabilirmi?teskkurler
 • Şifa Marketidrar yolları iltihabı için hazırlanmış bitkisel kürdür.idrarda yanma kanama gibi şikayetlerinizi ortadan kaldırır. farklı sebeplere bağlı gelişebilen bir durumdur. tedavi detayını İncelemek isterseniz linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/sstt-yaban-mersini-karisimli-set.html
 • Genital

  Bölge

  Mantar

  Tedavisi