Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Geçmeyen Kaşıntı
Geçmeyen Kaşıntı
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Geçmeyen Kaşıntı: vücut kaşıntısı bir çok sebeplerle meydana gelen bir olaydır. Bu kaşıntıların bir kısmı lokal ve sathi sebeplere bağlıdır.

Bir kısmı da bazı dahili hastalıkların sonucu ortaya çıkarlar. Lokal olanlar daha çok böcek ve haşarat sokmalarına, derideki bir iltihap veya çıbana, bazı kaşındırıcı maddelerle temasa bağlıdır. Genel vücut kaşıntılan ekseriyetle alerjik hastalıklarda görülür.

Alerjik kaşıntılarda, Kaşıntı ile beraber deride kırmızı döküntü veya şişler de olur. Kaşınan bölgeler sık sık değişir. bunun haricinde yaygın vücut kaşıntılanna sebep olan bir hastalık da sarılıktır. Uzun süren sarılıklarda deri altında toplanan safra tuzları burayı tahriş ederek kaşıntılara sebep olurlar.

Bunun haricinde üremilerde de yaygın kaşıntılar olur. Mantarlar veya uyuz gibi böceklerle olan kaşıntılarda daha ziyade parmak aralarında ve ellerde görülür. Bazı sanayi maddeleri, kadınların kullandığı süs eşyaları, deterjanlı sabunlar bazı bitkiler de deriye temasla şiddetli ve lokal kaşıntılara sebep olurlar.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Emine CoskunHocam vucudumda kasintilar ve dokuntuler var. Disimde iltihab olusmustu. 5 kutu augmentin diye antibiyotik kullanmak zunda kaldim. Disimin tam olarak iltihabi bitmeden disim cekildi. Bir hafta sonra vucudumda kasintilar ve dokuntuler meydana geldi ve artarak devam etti. Yaklasik 2 aydir kasintim var. Gitmedigim dokt kullanmadigim hap krem igne kalmadi. Yedigim ve ictigim seylere dikkat etmeye calisiyum. Vucudumu kimyasal madde degdirmemeye ozen gosteriyum. Artik en son cagre olarak Alerji testi yaptirdim. Hic bir seye alerjim cikmadi. Hayat kalitem dustu. Artik psikolojimi etkiler duruma geldi. Hocam kasintilarim neyden kaynaklaniy olabilir ve bana kasintilarimin gecmesi icin ne onerirsiniz. Lutfen yardimci olun.
  • Şifa MarketGeçmiş olsun öncelikle ,almış olduğunuz antibiyotikler karaciğerinizi yormuş olabilir , kaşıntılarda muhtemelen bundan kaynaklıyor. Tedavide destek olacak bitki takviyesi için linki inceleyebilirsiniz. Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
    http://sifamarket.com.com/bitkisel/ksnt-enginar-karisimli-set.html
  • Geçmeyen

    Kaşıntı