Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Geciktirici Zararları
Bayanlar çok özel günlerinde, çok özel bir toplantı, sınav zamanında, hac, umre yada tatil öncesi gibi bazı durumlarda adet gününü değiştirme gereği duyabilirler.Bu tür adet Geciktirici ilaçlar gereğine uygun kullanılır  ve  sık kullanılmazsa bir sorun oluşturmaz.Yılda bir veya iki kezden fazla kullanılmamalıdır. Kesinlikle bu tür ilaçlar sık kullanılmamalıdır.

Özellikle obezler,  Sigara kullanımı olan bayanlar,doğum kontrol ilaçlarını kullananlar, karaciğer fonksiyon bozuklukları problemleri olanlar bu tür ilaçları kullanmamalıdır.Bu tür progesteron içeren ilaçlar çok kısa süre ve çok nadir  kullanıldığı için ciddi bir yan etki görülmez. İlaç kullanıldığı sırada ödem, su tutulması, baş ağrısı,sinirlilik ve ajitasyon gibi olası yan etkiler yaşanabilir.Kısa süreli kullanım sonrası regl dönemi sonucu bu yan etkiler ortadan kalkar. Ancak ilaç kullanımı sırasında bu tür şikayetler ileri safhada ise ve aşırı kilo artışı var ise doktor kontrolünde olmakta fayda vardır.

Doğum  kontrol hapı kullanan bir kadın 21 günlük  ilaç kullanımının bitimi sonrası  gelecek regl döneminde gününü değiştirmek mecburiyeti varsa   hiç ara vermeden 22. günde yeni  kutuya devam edebilir.Ayrıca bir progesteron içerikli ilaç almasına gerek yoktur.(Doğum kontrol ilaçlarında östrojen ve progesteron kombinasyonu vardır.) Kullandığı doğum kontrol hapına gecikme istenen süre kadar devam etmelidir. Adet görmek istediği  günden üç gün önce ilacı kesmelidir. Sonraki dönem başlangıç için yeni bir kutu almalıdır. Kalan yarım kutu  kullanımda bir karmaşıklık yaratmaması amacı ile atılmalıdır.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.