Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Geciktirici Bitki
Geciktirici Bitki
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Geciktirici Bitki : Cinsel yaşamda en çok sıkıntı yaşanan konulardan biride kuşkusuz erken boşalmadır. Erkeklerin çoğu erken boşalmayı geciktirme yolları ile ilgili çeşitli yöntemleri deneyerek bu sorunlarını çözmeye çalışmaktadır. Ancak alternatif tıp olarak adlandırdığımız yöntem ile erkeklerin erken boşalma derdine ağrısız ve kolay bir şekilde çare bulmak mümkündür.Doğal geciktirici yöntemler arasında şifalı bitkilerde söz konusudur.

Peki, ama şifalı geciktirici bitkiler nelerdir? erken boşalmayı engelleyen özelliği bulunan bitkiler arasında; Sarı Kantaron, Melisa ve Yaban Sümbülü ön plana çıkmaktadır. geciktirici özelliği bulunan Uzakdoğu‘da yetişen bitkiler arasında ise en fazla göze çarpanı, Uzakdoğu‘nun mucizevi bitkisi olan Gingseng bitkisidir.Doğal geciktirici bitkiler, kişilere ve kullanım sıklıklarına göre değişik sonuçlar vermektedir. Bazı besinler, karın doyurmanın dışında Afrodizyak etkisi de yaratmaktadır. Bazı meyve, sebze ve bitkiler yenildiği zaman ruhu ve Cinsel isteği beslemektedir. Cinsel isteksizlik ile ilgili bazı psikolojik durumlardan kaynaklanan erken boşalmanın tedavisi için bu tür yiyeceklerin oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.

geciktirici bitkiler arasında en çok bilinen Afrodizyak etkisi yaratan yiyecekler; Muz, bal ve cevizdir. Muz, magnezyum açısından ve mutluluk hormonu salgılayan endorfin açısından son derece zengin olduğundan, Afrodizyak etkisi yaratmaktadır. Bu sebep ile Afrodizyak etkisini maksimuma çıkarmak isteyenler, muzlu bal ve ceviz karışımını yiyebilirler.

Geciktirici Bitkiler

Diğer doğal geciktirici bitkiler arasında çilek, badem, fındık, ceviz, çikolata, istiridye
Çilek: Afrodizyak yiyecekler denildiğinde ilk akla gelenlerdendir. Çileğin içerisindeki vitaminler, Cinsel organlara giden kan dolaşımını hızlandırdığından Cinsel isteği de arttırmaktadır.
Badem-fındık-ceviz: Bünyelerinde ki doymamış yağ asitlerinin Cinsel isteği arttırıcı etkisinden dolayı en önemli Afrodizyaklar arasında sayılmaktadırlar.
Çikolata: Çikolatanın içeriğindeki ‘Phenylethylamine‘ adlı kimyasal maddenin insana mutluluk hissi verdiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Çikolata aynı zamanda Cinsel heyecanı da arttırmaktadır.
İstiridye-havyar: Erkekler üzerinde son derece etkilidir. Çinko, erkeklik hormonlarının yapımının artmasına sebep olduğundan Cinsel isteği arttırmaktadır.
Hindi: Hindi çinko bakımından istiridyeden bile daha zengindir.
Tarçın-vanilya: Kokusu ile insanı büyüleyen bu tarçın ve vanilya, merkezi sinir sistemine etki ederek Cinsel isteği arttıran baharatlar arasında yer almaktadır.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Geciktirici

Bitki