Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Geçici Saç Boyası Loreal
Geçici Saç Boyası Loreal
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Geçici Saç Boyası Loreal : Sarışın ya da esmer olsak da, saçlarımız düz ya da dalgalı olsa da, sonunda hepimizin saçlarında beyazlar çıkıyor. Ama bu ne aynı zamanda oluyor, ne de aynı oranda…

Beyazlara karşı ne yapılabilir?

İlk seçenek: Beyazları kabul etmek. Saçlara tek tek dağılan ya da saç tutamlarında bir araya gelen beyazlar ile kendi saç renginizin monotonluğundan sıyrılın.İkinci seçenek: Beyazlarınızı kapatmak için saçlarınızı boyayın ve doğal rengini canlandırın. Ya da neden rengini değiştirmeyesiniz ki.

Saçlarınıza tek tek dağılan beyazlarınız mı var?

Saçlarınıza tek tek dağılan beyazlarınız mı var? Geçici saç boyaları sizin için ideal : İlk beYaz saçları kapatıyor ve 6 ile 8 hafta şampuanlamadan sonra tamamen yok oluyor. Böylece röfle denemeleri yapabilirsiniz; hem de yanılmaktan korkmadan !

Beyazlarınız %30 ile %50 arasında mı?

Beyazlarınız %30 ile %50 arasında mı? Saçlarınızı farklı tonlarda boyamayı tercih edin : Beyaz saçlarınızı mükemmel kapattığınız gibi, görünür ve parlak röfleler ile asıl saç renginize yakın ama hareketli bir renk yaratın. Etkisi 6 ile 8 hafta arasında sürüyor.

Beyaz saçlarınız %50‘den daha mı fazla?

Mükemmel beyaz kapama için kalıcı saç boyası kullanmalısınız. Kökten etki ederek kalıcılığını saçlar uzayana kadar korur, ve şampuanlama ile yok olmadığı için uzun süreli bir renk sunar. Önerilen ürün: Excellence, boyandığı andan itibaren bakım yapan saç boyası.Sana en yakın olan kozmetik mağazasının saç boyaları bölümüne gitmeden önce kendine şunu sor: Yapacağım bu değişiklik için ne kadar hevesliyim? Ardından sana en kolay gelen formülü seç.Geçici saç boyaları adeta haftalık tatiller gibidir. 10 yıkama sonrasında akıp gider. Böylelikle dipleri koyu renkli çıkmış o kötü ve bakımsız görüntüyle uğraşmak zorunda kalmazsın. Geçici boyalarda peroksit ya da amonyak kullanılmadığı için bu boyalar saçta herhangi bir renk açılmasına ya da kuvvetli renk değişimlerine neden olmaz. Sadece pigmentlerin rengini hafifçe kırar ve şu anki saç rengini bir ton ya açar ya koyulaştırır.

Daha ciddi bir değişim mi yapmak istiyorsun?

O zaman yarı kalıcı boyalardan denemelisin. Bu tür boyalar az miktarda amonyak içerir. Dolayısıyla saçlarında daha uzun süre kalır ve rengi ancak 25 yıkama sonrasında kaybolur. Yarı kalıcı boyalar seni en fazla saçının bir veya iki ton açığına ya da koyusuna götürerek saç rengini değiştirebilir. Örneğin çikolata kahvesinden koyu kestaneye.Eğer ciddi bir renk değişikliğine kendini gerçekten hazır hissediyorsan, kalıcı boya yapman gerekiyor demektir. Bu boyalar içerdikleri peroksit ve amonyak ile saç rengini tamamen değiştirir. Dolayısıyla yaptığın renk, sen saçlarını uzatana ya da kestirene kadar kalır. Bu tür formüller sana köklü değişim yapmak istediğinde saçının rengini nasıl değiştirebileceğin ve daha etkileyici renkler elde edebileceğin konusunda imkân sağlar.

Kendin için doğru rengi seç

Daha doğal bir etki için kendi saçının üç ton açığı ya da koyusunu tercih et. “Şüphelerin varsa ve ne istediğinden tam olarak emin değilsen, açık renkler kullan” diyor Rita Hazan Salon‘un sahibi Rita Hazan. “Eğer renk senin için uygun değilse açık renk olan saçlarda değişiklik, koyu renkten daha kolay olur”. Büyük bir değişlik içinse kestane renginden buğday rengine geçiş yap ve muhakkak profesyonel birinden yardım iste.Göz önünde bulundurman gereken diğer bir şeyse mat renklerdir. Tıpkı tenin gibi, saçların da sıcak ve soğuk renkleri bir arada bulundurur. Saç boyasının içerdiği peroksit bunların tamamını ortaya çıkarır. “Genellikle saçları boyandıktan sonra nasıl o kadar kırmızı olduğuna şaşıran esmer kadınlar sıcak mat renkleri kullanmalı.

Özellikle de açık renge dönenler” diyor Lisa Evans Salon Mario Russo‘nun bir çalışanı olan Lisa Evans. Eğer bu rengin cırtlak olduğunu düşünüyorsan, daha soğuk ve soluk renkler kullanmalısın.New York‘ta bulunan Eva Scrivo Salon‘un sahibi Eva Scrivo‘ya göre, saçlarının boyaya nasıl bir reaksiyon göstereceğini kestirmenin bir yolu bulunuyor. İlkokul yıllarındaki fotoğraflarına bir göz at. Eğer saçların o dönemde balköpüğü gibi sıcak renklerdeyse, şimdi boyadığında ondan daha sıcak renklere kavuşacağın anlamına gelir. Eğer daha soğuk renklerdeyse, yani küllü kumral ya da esmersen, boyamak ya da ağartmak muhtemelen donuk renkleri açığa çıkaracaktır. Bu, kendi kendine yeni bir saç rengi denemeden evvel aklında tutman gereken önemli bilgilerden biridir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Geçici

Saç

Boyası

Loreal