Şifa Market
Anasayfa Dini Bilgiler Tıbb-i NebeviSağlık ve AktüelHerbalistlerAlternatif TıpBurçlarBitkisel ReçetelerŞifalı Dualar
Bitki SözlüğüHastalıklarİsimler SözlüğüŞifalı TaşlarMucizevi BitkilerRüya TabirleriYemek Tarifleri Şifa Forum
Gastrit Bitkisel Çözüm
Bir çok insanın baş belası olan Gastrit ağrıları ve Gastrit sancıları, bitkisel ve doğal yollarla iyileşebilmektedir. Gastrite iyi gelen bitkiler ve Gastrit tedavisinde kullanılan bitkiler hakkında sizler için bir yazı hazırladık. Gastrit rahatsızlığı çekenler için meyve suları ve özellikle üzüm suyu, elma suyu, karpuz suyu gibi taze meyve sularından 2-3 gün içiniz. Kısa sürede Gastrit ve mide ağrılarından kurtulacaksınız. Meyve suyu diyeti olarak ta adlandırılabilecek bu detoks kürü aynı zamanda mide ve bağırsakları da temizleyerek detoks a uğratacaktır.

Nefes egzersizleri de Gastrit sancısı çeken kişiler için faydaları olan bir doğal yöntemdir. Yürümek, jogging yapmak ve diğer az tempolu egzersizler yani kardiyo egzersizleri de Gastrit tedavisi için kullanılmaktadır. Gastrit mide ağrısı çeken kişiler, alkol ve ilaç alımından uzak durmalıdır. Gastrite iyi gelen bitkiler tüketilmelidir. Hastaya Hasta dengeli beslenme sağlayan tahıllar, yeşil yapraklı sebzeler, sulu meyveler vs verilmelidir.

Gastrit için ev yapımı tedavi yolları:


- Çiğ patates suyu gastrite iyi gelmektedir. Yemeklerden 15 dakika önce bir çay bardağı patates suyu günde 3 öğün tüketilmelidir.

- Petekli bal da Gastrit için etkili bir besin olarak doğal tedavi sunmaktadır.

- Hindistan cevizi suyu da Gastrit bitkisel tedavisi için bolca başvurulan bir yöntemdir. Hindistan cevizi suyu bolca Vitamin ve mineral içerir ve midedeki toksik zehirli maddeleri temizleyerek mideyi zehirlrden arındırır. günde 4-5 kez bir çay bardağı hindistan cevizi suyu içerseniz hem mide yangısını giderir hem de ateş düşürücü bitkisel etki sağlar.

- Pirinç bulamacı veya pirinç lapası da etkili bir Gastrit tedavisi yoludur. Günde 2 kez 1-2 kase verilecek pirinç lapası veya bulamacı Gastrit sancısını keser. Şiddetli Gastrit ve mide ağrıları için bu miktar artırılabilir.

-Peynir altı suyu içmek te Gastrit tedavisi için etkili bir doğal tedavi yoludur.

- Su içmek gastrite şifa kaynağıdır. Gastrit rahatsızlığınız varsa günde 8 – 9 bardak su içmeniz gerekir. Böylece hem mide toksinlerden temizlenecek hem de midenizde rahatlama ve ferahlama hissedeceksiniz.

Gastrit için bitkisel tedavi yolları – Gastrit tedavisinde kullanılan bitkiler:

- Kadife çiçeği de Gastrit tedavisinde başvurulan etkili bir bitkidir. Günde 3 kez 1-2 tatlı kaşığı kadife çiçeği yemek Gastrit ağrılarını keser.

- Zencefil de Gastrit tedavisi için faydaları ile ilgi çeken bir bitkisel çözümdür. Tuza batırılmış 2-3 küçük parça Zencefil tohumu, Gastrit sancısından kaynaklanan huzursuzluğu önler. Mideye rahatlama ve gevşeme hissi verir.

Yorumlar Yorum Yazmak İçin Tıklayın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürünler ilaç değildir, tıp ve sağlık profesyonellerinin tavsiye ettiği ilaçlar ile eşdeğer değildir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden sifamarket.com sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

%100 Güvenli Alışveriş

Copyright © 2013 Şifa Market. Tüm hakları saklıdır.