Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Fondotenin Cilde Zararları
Fondotenin Cilde Zararları
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Fondotenin cilde zararları hakkında bilgiler... Cilt kızarıklıklarının nedenleri tedavi yöntemleri, cilt yenileyen bitkiler, cilt izlerinin çözüm yolları, ciltte Zona hastalığının nedenleri ve tedavisi, ozonla cilt bakımı nasıl yapılır ve fondotenin cilde olan zararları hakkında tüm merak ettikleriniz bu makalemizde yer almaktadır.

Profesyonel Makyaj yaptırmış gibi görünmek için küçük detaylar uygulayabilirsiniz. Bu detaylar yaptığınız makyajın film artistlerine yapılan gibi kusursuz görünmesini ve dikkat çekmesini sağlayabilir.

Cildinizin pürüzsüz görünmesi için: Cilt gözenekleriniz belirgin ise fondöten uygulamasından önce bir kapatıcı veya pudra kullanmalısınız. Kullandığınız pudra veya kapatıcının üzerine uygulayacağınız fondöten cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır.
fondoten

Fondoten Seçimi

Yağlı ciltler için: Cildiniz yağlı ise kullanacağınız fondöteni yağsız olarak seçmelisiniz. Sadece fondöten değil kullandığınız bütün makyaj ürünlerinin yağsız olmasına dikkat edin.

İçerisinde su yosunu gibi yağ dengeleyici maddeler bulunduran ürünleri tercih ederek cilt temizliğinizi yapın. Temizlik işlemi bittikten sonra makyaj öncesi matlaştırıcı bir ürün sürerek makyaja hazır hale gelebilirsiniz.

Cildiniz Kuru İse: kuru bir cilt tipine sahip iseniz cildinizin nemlenmesi için aşırı yağ barındıran ürünlerden uzak durun. Aşırı yağlı ürünler kullanmak yerine pırıltı barındıran premier ile teninizin parlamasını sağlayın. Kullandığınız nemlendiriciler ise kesinlikle yağsız olmalı.

Fondöten kapatıcı olarak kullanılmamalıdır. Fondöten uygulamasından önce mutlaka kapatıcı uygulamalısınız ki cildiniz pürüzsüz görünsün.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Zeynep Çalışkanmerhabalar ben çok fazla fondoten sürüyorum yüzüme ama çok fazla sivilcelenme olmaya başladı bunun sebebi fondoten olabilir mi ? Bu konuda bilgilendirir misiniz ? En kısa sürede cevabınızı bekliyorum . Teşekkür ederim , İyi çalışmalar .
  • Fondotenin

    Cilde

    Zararları