Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Felç ( İnme ) İçin Şifalı Bitkiler
Felç ( İnme ) İçin Şifalı Bitkiler
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Felç ( İnme ) İçin Şifalı Bitkiler :

Şiddetli ağrının nedeni ; ileri derecede çürümüş bir dişin iltihaplanmaya başlamasıdır . Yeni oluşan iltihabın , dişin sinirini öldürmeye başlaması ve dişin dışına doğru yayılmaya çalışması dokularda basınç ve dolayısıyla ağrı oluşturur. Bu durum diş hekimliğindeki en şiddetli ağrıdır.

Şiddetli ağrının özellikle gece oluşmasının nedeni ; gece saatlerinde hormonal değişiklikler nedeniyle damarlarımızın genişlemesidir. bunun bir sonucu olarak dokulara daha çok sıvı gider. dolayısıyla dişin içine giren damarlardan daha çok sıvı gelir. Fakat iltihap nedeniyle bozulan diş içerisindeki damarlardan sıvı yeterince çıkamaz ve bu durum içerideki sıvı miktarını arttırır. diş içerisindeki bu dolaşım bozukluğu basınca sebep olur ve diş içerisindeki sinirler üzerinde etkili oluşturarak ağrı oluşturur.

Dil Felci İçin Bitkisel Reçete

Bulunması Gereken Bitkiler :

Lavanta Çiçeği
Nezle Otu
Zencefil Kökü
Sarımsak
Sirke

Hazırlanış ve Kullanım Şekli

> Sirke içerisinde bekletilen lavanta çiçeği süzülerek ezilir. Elde edilen lapadan dil üzerine sürülür.
> Suda kaynatılan zencefil köküyle Sarımsak süzüldükten sonra ezilir. Hazırlanan lapadan tedavi süresince dil üstüne sürülür.
>Sirke içerisinde bekletilen nezle otu kökünün süzülmesinden elde edilen sıvı ile, ağız sık sık çalkalanır.

Eklem Felci İçin Bitkisel Reçete

Bulunması Gereken Bitkiler :
Kehribar
Kasnı Otu
Sarımsak
Kedi Otu
Ilgın Ağacı
Zeytin Yağı
Yumurta akı

Hazırlanış ve Kullanım Şekli

> Kehribar zeytinyağı ile karıştırılır. Bu karışım melhem kıvamına gfelinceye kadar kasnı otu tozuyla yoğurulur. Hazırlanan melhem ısıtılıp yumuşatıldıktan sonra günde 2 kez felçli bölgeye uygulanır.

> Dövülerek ezilen kasnı otu kökü, ezilmiş sarımsakla birlikte haşlanır. Sıkılarak elde edilen posa melhem kıvamına gelinceye kadar ılgın ağacı tozu karıştırılarak zeytin yağı ile yoğrulur. Hazırlanan melhemden tedavi süresince vücudun felçli kısmı ovularaksürülür.

> Kedi Otu kurutulduktan sonra dövülerek ezilir. Elenerek elde edilen toz, yumurta akı ve ezilmiş sarımsakla birlikte karıştırılarak pomad kıvamına gelinceye kadar yoğrulur. Hazırlanan pomadtan gün aşırı felçli bölgeye sürülür.

Yüz Felci İçin Bitkisel Reçete

Bulunması Gereken Bitkiler :

Nezle otu
Beyaz Çam Fıstığı
Lavanta Çiçeği
Zeytinyağı
Sirke
Zeytin Yağı

Hazırlanış ve Kullanım Şekli

> Nezle otu, zeyinyağı ile pişirilir. Tülbentten süzülerek elde edilen sıvı tedavi süresince ve sık aralarla felçli olan yere masaj yapılarak uygulanır.
> İnce ince kıyılmış nezle otu kökü, sirke dolu bir şişede bekletilir. Süzülerel elde edilen sıvı felçli yüze sürülerek uygulanır.
> Ezilerek hazırlanan beyaz çam fıstığı zeytin yağı ile yoğurularak melhem haline getirilir. Elde edilen melhem Günde 2 kez felçli bölgeye masaj yapılarak sürülür.
> Lavanta çiçeği, sirke içine bırakılarak iki gün dinlendirilir. Tülbentten geçirildikten sonra elde edilen lapa felçli yüz üzerine masaj yapılarak sürülür.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Felç

(

İnme

)

İçin

Şifalı

Bitkiler