Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Evde Zayıflama Yöntemleri
Evde Zayıflama Yöntemleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
EVDE ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Evde kilo vermek için çeşitli yöntemler diyetler ve egzersizler bilinir. Bu makalede sizlere evde kilo verme amaçlı evde yapabileceğiniz egzersizler ve yöntemler hakkında bilgiler sunmaktayız...

Uygun bir diyet eşliğinde egzersiz, kilo vermenize yardımcı olacaktır. İşte evde Zayıflama yöntemleri, yapabileceğiniz en yaygın ve popüler egzersizler:

EVDE ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Aralıklı idman: Bu egzersizde, belirli bir zaman için çok sıkı çalışıyorsunuz, sonra belirli bir süre ise yavaş tempoda yürüyorsunuz. Örneğin, merdivenleri uçarak çıkıyorsunuz (hızlı bölüm), sonra aşağıya doğru yürüyorsunuz (yavaş bölüm). Bir başka örnek ise, bir dakika için koşu bandı üzerinde koşuyorsunuz ya da tempolu yürüyorsunuz; sonrasında ise bir dakika daha yavaş tempoda yürüyorsunuz. Toplam 20 dakika sırasıyla hızlı ve yavaş uyumunu ayarlıyorsunuz. Bu sadece yarım saat hızlı tempoda koşmanızdan daha fazla fayda sağlayacak.

Direnç antrenmanı: Ağırlık ya da direnç bantları gibi ekipmanlar kullanarak kaslarınızı esnetip, gevşetiyorsunuz. Örneğin, pazu bükme (Oturarak veya ayakta omuzları oynatmaksızın kolların dirseklerden bükülüp yüz hizasına getirilmesiyle gerçekleştiriliyor). Direnç bantları kullanarak, çömelip kalkabilirsiniz.

Yürümek: En basit egzersizlerden biri de yürümektir. Bu herhangi bir donanım gerektirmez ve istediğiniz her yerde bu egzersizi uygulayabilirsiniz. Yürümek, kalbiniz için fayda sağlamasının yanında bacaklarınızı kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Ayak bileği ağırlıkları ya da el ağırlığı zorluğunu artırır. Yürürken MP3 oynatıcınızı dinleyebilirsiniz. Adımlarınıza hareket kazandırmak için daha hızlı yürümelisiniz.

Karın sıkıştırma egzersizi: Herkes bu egzersizin nasıl yapıldığını bilir. Sıkıştırma egzersizi, karın bölgenizdeki kasları geliştirmeye ve kuvvetlendirmeye yardımcı olur. Ayrıca, herhangi bir ekipmana ihtiyaç duymadan da yapabilirsiniz.

Sırt üstü uzanın, ayaklarınızı düz olarak uzatın. Ellerinizi başınızın arkasına koyun ve omuzlarınız yerden uzaklaşana kadar doğrulmaya çalışın. Bir iki saniye bu şekilde kalın ve tekrar başa dönün. Ellerinizi asla başınızdan çekmeyin. Bu boynunuzu zorlayabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Yakup Marangozmerhabalar benim 3 kilo fazlam var ve bunu ocak ayındaki düğüne kadar vermem gerekiyor bunun için evde yapabileceğim zayıflama kürleri ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabiliyorum acaba?
  • Evde

    Zayıflama

    Yöntemleri