Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erken Yaşlanma Nedir
Erken Yaşlanma Nedir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Erken Yaşlanma Nedir :

Güneş ışınlarının, cildin yıpranmasına neden olan etkenlerin başında geldiğini ifade eden Prof. Dr. Özcan, kırışıklıkların, cildin diriliğini ve gerginliğini sağlayan liflerin esnekliğini zamanla yitirmesi sonucu oluştuğunu kaydetti.

Özcan, bazı dış etkilerin bu sürecin erken yaşlarda ortaya çıkmasına neden olduğuna işaret ederek, “Bunların başında güneş ışınları ve kişinin yaşam tarzı geliyor. Eğer kişinin stresli bir yaşamı varsa bu, yüzdeki çizgilerin erken yaşta belirginleşmesine ve kırışıklıkların artmasına neden oluyor” dedi.

Özcan, ekonomik sıkıntı, işsizlik, üniversitelerdeki yoğun ders programı, üst üste yapılan sınavlar gibi sorunların gençleri strese soktuğunu anlattı. Stresin 21. yüzyılın en önemli sorunlarından biri olduğuna ve en çok üniversiteli gençleri etkilediğine dikkati çeken Özcan, şunları söyledi.

“Erken yaşlardan itibaren bir yerlere gelebilmek, bir meslek sahibi olabilmek için çalışan gençler üniversiteye geldiklerinde de sınav, aileden uzak kalma, geçim sıkıntısı ve işsizlik gibi nedenlerle sürekli Stres altında yaşıyorlar.

Dolayısıyla stres metabolizmayı bozarak, ciltteki Yaşlılık belirtilerinin daha erken ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu nedenle özellikle üniversite öğrencileri, stresten mümkün olduğunca uzak durmalı.”

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erken

Yaşlanma

Nedir