Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Erken Boşalmayı Engelleme
Erken Boşalmayı Engelleme
Konu ile ilgili uzman kadromuzun tavsiye ettiği ürünü görmek için tıklayın
Erken Boşalmayı Engellemek için çeşitli yollar denenmiştir.Erken Boşalma sorunuyla ciddi sorunlar yaşayanlar için ve erken boşalmayı engellemek için uygulanabilecek çeşitli yöntemler aşağıda belirtilmektedir.

1-Çift prezervatif takarak, penisin uyarılmasını azalta­bilirsiniz. Bu da daha geç boşalmanızı sağlar.

2-Penisin yavaşça vajinaya girişini sağlayın. Yavaş ha­reketlerde bulunun. Penis içerdeyken heyecanınızın yatış­masını bekleyin, bu şekilde durabildiğiniz kadar durun. Burada ki amaç penisin hiçte alışık olmadığı ortama ve sı­caklığa alıştırılmasıdır.

3-Penis yumuşak bir kağıt mendil ile bir veya birkaç kat sarılır prezervatif penisin üzerine geçirilir. Bu, penisin uyarıları hissetmesini azaltarak erken boşalmayı geciktirir.

4- ErKek penisini, yavaş bir şekilde vajinaya girişini sağlar, 5-10 saniye orada bekler ve geri çeker, bunu yapa­bildiği kadar tekrarlar. Bu egzersiz erkeğe boşalma üzerin­de kontrol sağlama yeteneği kazandırır. Penisin vajina için­de bekleme süresi, sizin durumunuza göre kısaltılabilir
veya uzatılabilir.

5- Uzun Sevişme Prezervatifi (Long Love Condoms)

Alman bilim adamları tarafından geliştirilmiştir. Pre­zervatifin içinde lokal uyuşturucu madde olan anestezik benzocaine vardır. Kullanan bir çok kişi geç boşaldığını bildirmiştir. Geciktiricin prezervatif olarak da bilinir. Anestezik benzocaine vajinayla temas etmediği için her hangi bir sorun oluşturmaz.

İleri derecede erken boşalma sorunu yaşayan erkek, va-jinaya çok yavaş girmelidir. Penis vajina içindeyken beklenir. Benzeri yavaş ve aralıklı egzersizler uygulanırken, sertleş­menin kaybolmaması gerekir. Bunun için erkek özel çaba harcayacak ve partnerinin yardımına ihtiyaç duyacaktır.

İleri derecede erken boşalanların, dur-başlat tekniğini ve The Masters and Johnson egzersizlerini çift prezervatif kul­lanarak uygulamaları daha iyi sonuç almalarını sağlar. Ge­ciktiricin prezervatif uygun egzersizlerin yapılmasında da kullanılabilir. Bunlarla birlikte, erkek heyecanı kontrol altın­da tutmalıdır. Aşırı heyecan boşalmayı hızlandırır. Bunun için erkek tantrik seks yöntemlerinden faydalanabilir.

Erken Boşalmayı Engellemenin Yolları

İlginç yöntemleri anlatmadaki amacımız: sizlere bu eg­zersizleri öğretmekten çok sizin de bireysel yaratıcılığınızı kullanarak değişik çözümler bulabileceğinizi göstermektir.

1-Rahat edemediğiniz veya sevmediğiniz bir pozis­yonda Cinsel ilişkiye girmek boşalmayı geciktirir. Rahat edemeyeceğiniz bir pozisyonu sırtınızın veya belinizin altı­na yastık koyarak oluşturabilirsiniz.

2-Hindistanlı bir yoga uzmanı erken boşalmayla baş etmede, yere çıplak ayakla basarak cinsel ilişkiye girilmesi­ni tavsiye eder. Vücudumuzdaki fazla elektriği çıplak ayak­la yere basarak atarız. Buda boşalmayı geciktirir.

3-Bilindiği gibi soğuğun etkisi ile boşalma isteği zayıf­lar. Erkek boşalma anı yaklaştığında durur ve soğuk bir cismi (buz, soğuk bez parçası veya benzeri bir cisim) göbe­ğinin alt kısmına dokundurur. Bu şekilde erkek boşalma hissini hızlıca geri döndürebilir.

4-Jerry Kennard “erkek sağlığı” kitabında, cinsel ilişki sırasında gürültü çıkarılmasını, yani gürültü çıkarılarak sevişmeye devam edilmesinin, boşalmayı geciktireceğini söylüyor. Dikkatinizi gürültüyle dağıtarak boşalmayı gecik­tirmeniz mümkün.

5- Çok eski bir Hindistan kitabında erken boşalmayla nasıl başa çıkılacağı şu şekilde anlatılıyor. Boşalmasını ge­ciktirmek isteyen kişi, sevişme esnasında ufuklara uzanan yeşillikleri düşünsün. Yemyeşil bahçeler ve güzellikler ha­yal etsin. Bu hayal insana yaşam enerjisi verir. Yaşam ener­jisini kullanarak boşalmayı geciktirmek mümkündür. Bu egzersizi uygulayabilmek için tantrik seks hakkında bilgi ve tecrübe kazanmanız gereklidir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Metin KoçlardanErken boşalıyorum bazende kendi kendine sivi akintisi oluyor
  • Şifa MarketErken boşalma, prematür ejakülasyon veya ejaculatio praecox, en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. Erken boşalma, cinsel bir yetersizlik değildir. Boşalma üzerinde kontrolün az sağlanması veya sağlanamamasıdır. En önemli nedenler, stres, aşırı heyecan, başarılı olamama korkusu, depresyon gibi psikolojik faktörlerdir. Bitkisel tedavisi için linki tıklayın Bilgi Hattı: 0224 234 5678
    http://www.sifamarket.com/bitkisel/erkk-afrdzyk-caksir-koku-karisimli-set.html
  • Erken

    Boşalmayı

    Engelleme