Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erken Boşalmanın Zararları Nelerdir
Erken Boşalmanın Zararları Nelerdir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Erken Boşalmanın Zararları Nelerdir Hakkında Bilgiler Makalemizde Bulunmaktadır İnceleyiniz...

Erken Boşalma toplumumuzda en fazla görülen Cinsel sorunların başında gelmektedir. Uygun şekilde tedavi edilmezse erken boşalmanın zararları erKek bünyesinde görülmeye başlar. Sonuçta erkekte ereksiyon olamama ve cinsel isteksizlik, kadında da cinsel isteksizlik gibi diğer sorunlara kaynaklık eder.

Erken boşalma durumu tedavisinde boşalma refleksinin eğitilmesi üzerinde durulur. Bunun için erken boşalmanın niceliğine ve niteliğine göre uygun egzersizler öğretilir ve hastadan partneriyle birlikte bu egzersizleri uygulaması istenir. Uygulama sonuçları bir sonraki görüşmede değerlendirilir. Erken boşalma sorununu ilaç, sprey, prezervatif vb. yöntemlerle çözmeye çalışmak faydasızdır. Sadece o ilişkilik durumu kurtarmaya yarar. Ancak sorunun kaynağını çözmez.

Sorunun kaynağı altta varlığını sürdürmeye devam eder. Bazı yerlerde, özellikle internetten satışa sunulan ve erken boşalmaya mucize çözüm olduğu ileri sürülen ilaçlara rastlamak mümkündür. Bunlar son derece yanıltıcı ve sağlıksız oldukları gibi tamamen ticari kazanç sağlama amacıyla insanlara sunulmaktadır.

Oysa bildiğimiz bilimsel bir gerçek vardır ki erken boşalma beyinde başlayan ve yine beyinde çözümlenmesi gereken bir cinsel işlev bozukluğudur. Bu tür ilaçlar, spreyler kullanarak ilişki sürenizi geçici olarak uzatabilirsiniz ancak sorunu çözemediğiniz gibi bu ilaçların vücudunuza verdiği zararları ve yan etkileri bilmeniz de oldukça güçtür.

Gençlik dönemlerinde sık ve acele yapılan mastürbasyonun ve pornografi kültürünün de bu sorunun oluşmasında rolü büyüktür. Gençlik yıllarından itibaren sağlıklı ve düzenli bir cinsellik yaşamak gibi bir seçeneğimiz olmadığından mastürbasyon erkeklerin çok sık başvurduğu bir yöntemdir. Mastürbasyonda beyin tamamen boşalma anının hazzına şartlanır. Mastürbasyonda amaç sürece odaklanmak değil, sonuca odaklanmaktır.

Mastürbasyon konusunu erken boşalmanın zararları şeklinde incelemek gerekirse yıllarca sonuca odaklanan beyin gerçek bir cinsel ilişkide sürece odaklanamaz ve boşalma kadından önce gerçekleşir. İlişkide tatmin olmayan ve doyuma ulaşamayan kadın giderek partneriyle cinsellik yaşamaktan kaçınmaya başlar.

Bazı kadınlar erkeği aşağılayıcı, eleştirel ve yargılayıcı tepkilerde de bulunmaktadırlar. Bu tür tepkiler erkeği cinsellikten soğuttuğu gibi, erkeğin başarısızlık ve yetersizlik duygularını arttırmakta ve tüm bu olumsuz duygular ilişkinin birçok yönüne yansımaktadırlar. Cinsel yaşamlarında birbirlerini doyuma ulaştıramayan çift, giderek daha az konuşmaya, daha az paylaşımda bulunmaya başlamaktadır.

Bu da, çok farklı sorunların ilişkide oluşmasına kaynaklık etmekte ve çift giderek daha fazla karmaşıklaşan sorunlar ağından çıkamayarak ilişkilerini bitirmeyi bile düşünmeye başlamaktadırlar. Görüldüğü üzere erken boşalmanın zararları aslında göründüğünden çok daha karmaşık bir yapıya bürünebilmektedir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erken

Boşalmanın

Zararları

Nelerdir