Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erken Boşalıyorum Hangi Doktoru Tercih Etmeliyim ?
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Erken Boşalıyorum Hangi Doktoru Tercih Etmeliyim ?

Erken Boşalıyorum Hangi Doktoru Tercih Etmeliyim ? Sorusuna Yanıt Makalemizde...

Günümüzde çok yaygın olarak erkekler üzerinde görülen bir rahatsızlık da Erken Boşalma sorunudur. Zira her iki erkekten birisi yaşamının bir bölümünde ve ya sürekli olarak Cinsel aktivite esnasında erken boşalmaya maruz kalmaktadır. Bu durum erkeğin kendine olan güvenini kaybetmesinin yanında partnerinin de cinsel birleşmeden yeterli hazzı alamamasına sebep olabilmektedir. Bunun devamında çoğu zaman çiftler arasında sorunlar oluşurken genellikle çiftler arasında yaşanılan tartışmaların da asıl nedeni olarak sağlıklı olmayan bir cinsel yaşam gösterilebilir.

Erken boşalma bu kadar sancılı bir durum olmasına rağmen günümüzde çoğu erkek ya çekindiğinden dolayı ya da bilgisizliğinden dolayı doktora gitmemektedir. Burada çekinmeye bağlı durum, sorun yaşayan erkeğin partneri yardımı ile giderilebilmektedir.

Diğer durum yani erken boşalan erkekler hangi doktora gitmeli sorusu için cevap aramadan önce erkek erken boşalma problemini kendi kendine kontrol etmeyi denemelidir. Eğer çözüm üretemiyorsa ilk başvuracağı alan psikoloji alanıdır. Yani erken boşalmada erkekler ilk önce psikoterapist ile görüşmelidirler. Zira erken boşalma durumlarında sebep daha çok psikojenik olmaktadır. Böyle durumlarda hasta psikoterapist eşliğinde uygun tedavi sayesinde erken boşalmayı kontrol altına alabilmektedir.

Erkekte erken boşalma psikolojik sebeplerden kaynaklanmıyor ise fizyolojik bir problem var demektir. Bu da erken boşalma için hangi doktora gitmeliyim sorusuna cevap olarak Üroloji bölümünü işaret etmektedir. Zira erken boşalmaya neden olan fiziksel etkenlerden Prostat hastalıkları, üretil ve genitral organ enfeksiyonu, üriner hastalıklar ve polisitemi olarak belirtilebilir.

Eğer erken boşalma sorununa Üroloji bölümü de çare bulamazsa erken boşalan erkeklerin gitmesi gereken Doktor Nöroloji uzmanıdır. Bunun sebebi olarak erken boşalmaya sinir sisteminde görülebilen bir rahatsızlığın neden olabileceğidir. Özellikle ameliyat sonrası yaşanan sinir sistemi hasarı erken boşalmayı tetiklemektedir.

Burada bilinmesi gereken tıp dünyasının birçok alanı erken boşalma için çare üretebilmektedir. Önemli olan doktora gitmekten çekinmemeli ve rahatsızlığı doğru teşhis etmektir.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erken

Boşalıyorum

Hangi

Doktoru

Tercih

Etmeliyim

?