Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erken Boşalan Erkekler Hangi Doktora Gitmeli
Erken Boşalan Erkekler Hangi Doktora Gitmeli
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

''Erken boşalan erkekler hangi doktora gitmelidirler?''Sorusunu cevap aramadan önce Erken Boşalma probleminiz önceden beri varsa başvurmanız gereken ilk yöntem kendi kendine boşalmayı kontor etmeye çalışması, eğer başaramazsanız psikolojik destek almalısınız.

Çünkü birincil erken boşalmalarda sebep daha çok psikojenik olmakla beraber nadiren organik bir sebep olur ve Cinsel terapilerle bu sorun aşılabilir.Fakat kişi daha önce boşalmasını kontrol edebiliyor fakat geçirdiği bir rahatsızlık (prostatit gibi) ya da bir cerrahi operasyon sonrası erken boşalma problemi yaşamaya başlamışsa tedavide farklı bir yol izlenmelidir.

Erken boşalan erkekler tedavi için şu önerileirmize göz atabilirler.Erken boşalmada tedavi amaçlı çeşitli ilaçlar denenmiştir.Bunların en başında lokal uyuşturucu etkili krem veya spreyler gelir.Bu tür ürünler sadece penisin üzerindeki sinir uçlarını uyuşturur.Sertleşme ve boşalma ise tüm sinir sistemiyle ilgilidir.

Bu tür ilaçların lokal uyuşturucu etkisi ile boşalmayı Geciktirici etkisinin yanında penisin duyarlılığını azaltması nedeniyle cinsel zevkte kayıp yaşanabilir.Bu lokal uyuşturucu maddeler cinsel birleşme esnasında vajina duvarından emilerek bu dokuların hassasiyetini azalttıklarından, kadının orgazm olmasında gecikmeye yol açmaktadır.Bu nedenle bu tür krem ya da spreyler kullanılırken mutlaka prezervatifle birlikte kullanılmalıdır.

Son zamanlarda depresyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların yan etki olarak boşalmayı geciktirdiği fark edilmiş ve bu ilaçlar tedavide kullanılmaya başlanmıştır. Bu ilaçlardan hastalar yarar görmektedir. Ancak boşalma kontrolünde sırf ilaca dayalı bir tedavi yararlı olsa da, ömür boyu ilaç kullanmanın zorluğu nedeniyle cazip görülmemektedir. Aslında boşalmayı kontrol edebilme bir öğrenme sorunudur. Hastanın bu öğrenimine yardımcı olmak amacıyla ilaçla tedavi edilmesi, veya daha doğru bir ifade ile, tedaviye ilaç eklenmesi doğru bir yaklaşımdır. Ancak esas olan, erkeğin kendini ve eşini memnun edecek şekilde boşalmasını kontrol edebilmeyi öğrenmesidir.

Prezervatif kullanılmasının boşalmayı geciktirmede yararlı olduğunu ifade edenler vardır. Doğum kontrol yöntemi olarak kullanılmıyorsa, sırf boşalma kontrolü için prezervatif kullanılması çok cazip değildir.Her erkeğin aynı duyarlıkta olmadığı, aynı cinsel tepkiyi vermediği bir gerçektir. Yukarıda belirtildiği gibi, fazla cinsel heyecan duyan ve psikolojik anksiyete içindeki erkekler daha erken boşalır. Öyleyse, boşalmayı kontrol etmek öğrenimi içinde öncelikle cinsel heyecanı yatıştırma ve sakinleşmek gelir. Hem zihnen hem bedenen gevşemek, sakinleşmek önemli oranda yardımcıdır. Sık cinsel birleşmede bulunmak boşalma aralarını ve dolayısı ile duyarlılığı azaltacaktır.

Cinsel birleşme anında erkeğin pozisyonunun boşalma üzerine etkisi vardır. Bu yüzden bazı pozisyonlarda boşalma daha hızlı olmaktadır. Erkeğin üstte olduğu klasik cinsel birleşme pozisyonu boşalmanın geciktirilmesi için elverişli bir pozisyon değildir. Daha rahat olduğu, kolay gevşeyebildiği ve efor harcamadığı bir pozisyonda erkek boşalmasını daha rahat kontrol edebilir.

Tedavi için önerilen en basit yöntem, sevişme esnasında erkeğin boşalma anına yaklaştığını hissettiği zaman, penisin ucunu iki parmağı arasında sıkarak vücuttaki cinsel heyecanın azalmasını bir süre beklemesi ve yeteri kadar gevşedikten sonra tekrar sevişmeye başlamasıdır. Bu yöntem uygulanırken bekleme anında derin derin nefes alınmasının da yararı olmaktadır. Ayrıca seks terapistleri tarafından bu tür şikayeti olan çiftlere bir takım öğrenme egzersizleri yaptırılmaktadır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
 • Aliş Kurtmerhabalar 44 yaşındayım ve erken boşalma sorunundan müzdaribim bu konuda bana bitkisel ne önerirsiniz tavsiyeniz ne olur
 • Mehmet Emin Ipekerken boşalmanın tedavisi varmı ne yapmalıyız
 • Şifa MarketErken boşalma, prematür ejakülasyon veya ejaculatio praecox, en sık rastlanan cinsel işlev bozukluğudur. Erken boşalma, cinsel bir yetersizlik değildir. Boşalma üzerinde kontrolün az sağlanması veya sağlanamamasıdır. En önemli nedenler, stres, aşırı heyecan, başarılı olamama korkusu, depresyon gibi psikolojik faktörlerdir. Bitkisel tedavisi için linki tıklayın . Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/erkn-b-epimedium-karisimli-set.html
 • Adnan Demirerken boşalıyorum ne yapmalıyım
 • Şifa MarketErken boşalma sorunları ile ilgili Stag Delay 9000 geciktirici spreyi tavsiye ediyoruz. Ortalama 80 kullanımlıktır. İlişkiden 5 dakika önce penis ucuna ve penis dibine 1’er defa sıkılması yeterlidir.ilişki süresini 10 ile 45 dakika arasında uzatır Ürün fiyatı (Kargo Dahil) 57.00 TL’dir. İncelemek için lütfen linki tıklayın Bilgi Hattı : 0224 2-3-4-5-6-7-8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/stag-delay-9000-geciktirici-sprey-20ml.html
 • Melik UckanErken boşalma sorunum var iki daka surmeden boşalıyorum tat almıyorum
 • Melih UckanErken boşalma sorunum var ilişkim ikidaka sör,uyor boşalıyorum ilişkim zorda yardım edin
 • Şifa Marketperformans arttırıcı özelliiği ile kalp damar tansiyon ve şeker hastalarınında kullanabileceği kadar doğaldır. en etkili ürünümüz yeşilextir. Erken boşalma cinsel soğukluk sertleşme gibi sorunlarda etkilidir . faturalı ve bakanlık onaylıdır. lütfen linki inceleyin irtibat no: 0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-afrodizyak-10-kapsul.html
 • Şifa Marketperformans arttırıcı özelliiği ile kalp damar tansiyon ve şeker hastalarınında kullanabileceği kadar doğaldır. en etkili ürünümüz yeşilextir. Erken boşalma cinsel soğukluk sertleşme gibi sorunlarda etkilidir . faturalı ve bakanlık onaylıdır. lütfen linki inceleyin irtibat no:0224 2 3 4 5 6 7 8
  http://sifamarket.com.com/bitkisel/yesilex-afrodizyak-10-kapsul.html
 • Erken

  Boşalan

  Erkekler

  Hangi

  Doktora

  Gitmeli