Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erkekte Erken Boşalma
Erkekte Erken Boşalma
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

Erkekte erken boşalma: Hakkında biraz magazinsel bir bilgi de Erken Boşalma sorunu olduğunu düşünen erkeklerin normal erkeklerden sadece 31 saniye daha erken boşaldığı şeklinde.Özellikle internet ortamında doğruluğu kanıtlanmamış bu tür bilgilerin çokça dolaştığını bilmeyenimiz yoktur.Burada önemli olan aslında erken boşalma probleminin çok da büyütülücek bir problem olmadığına vurgu yapmak.Erken boşalan erkekler için rahatça panik yapmaya gerek yok, sorunun çözümü için bir çok basit yöntem bulunduğunu söyleyebiliriz.

Yine konuyla ilgili uzmanlar erken boşalan erkekler için herhangi bir fizyoloik bozukluğa sahip olmadıklarını belirtiyor.Penetrasyon (sertleşme sonrası Cinsel ilişkide erkeğin kadın uzvuna ilk giriş anı) ile orgazm olma süreleri arasında normalden daha kısa süre olan erkeklerin normal boşalma sürelerine sahip erkeklerden fizyolojik olarak herhangi bir farklılıkları olmadı saptanmıştır.

Erken boşalan erkekler için boşalmayı kontrol etmek tıpkı bisiklete binmek gibidir benzetmesini yapmak yanlış olmayacaktır.Bir kere öğrenildiği zaman bir daha unutulmaz ve erken boşalma sorunu erken boşalan erkekler için kalıcı olarak çözülmüş demektir. Burada yapılması gereken çiftlerin uyum içerisinde soruna yaklaşmalarıdır.Erkek sonu belirsiz ve herhangi bir zaman sınırlaması olamadan cinsel aktiviteye yönlendirilmelidir.Önemli olanın anı yaşamak olduğu, son noktayı ve boşalma anını düşünmeden o anki duygu ve ilişkiye yoğunlaşılmalıdır.

Bedenin serbestçe hareket etmesine olanak tanınmalı ve kontrolün kişinin elinde olduğu bilinciyle hareket edilmelidir.Boşalma yani orgazm anını bir ateşleme anı olarak düşünürsek ateşleme başladığı zaman hareketi (refleksi) durdurmanın çok güç olduğunu kavramak çok zor değildir.

Erken boşalan erkekler için bu noktada en önemli konu ateşleme anından önce, cinsel ilişkide bedeni ve düşüncüleri kontrol altına alarak zamanlamayı ayarlayabilmektir. Bu nedenle erken boşalmanın tedavisinde boşalma süresini uzatmak değil, kişiyi telaşsız bir birleşmenin getireceği sonsuz yakınlık duygusuna ulaştırmak, zamansız bir şekilde cinsel birleşme becerisini ve kalıcı olarak boşalma refleksi üzerinde istemli denetim sağlamayı öğretmek esas olmalıdır.

Erkeğin ne kadar sürede boşaldığından çok, boşalmanın istendiği zamanda olması için; düşük uyarım ve heyecan düzeyinde cinsel aktiviteye devam edilmeli, aşırı heyecanlanıldığında sakinleşene kadar beklenmeli ya da yavaşlamalı ve sakinleştikten sonra yeniden cinsel aktiviteye başlanmalıdır. Bu sayede cinsel heyecanı arttırıp azaltma becerisini kazanıp, istemeden doruğa ulaşılan o noktadan uzak durma öğrenilebilir.

Ama bu süreç içinde boşalmayı kontrol etmeyi öğrenirken sabırsız olunmamalıdır. Çünkü önemli olan heyecan düzeyi arttığında geri çekilmek gerektiğini anımsamaktır. Erken geri çekilmek, geç kalmış olmaktan her zaman daha iyidir.

Erkeklerde erken boşalmayı kontrol etmeyi değil, boşalmanın istem dışı bir şekilde gerçekleştiği kaçınılmazlık noktasına ulaşmamak için heyecan düzeyimizi kontrol etmeyi öğrenmeliyiz. Bu durum üzerinde şelale bulunan bir ırmakta kayıkta kürek çeken bir kişiye benzetilebilir. Tecrübeli kayıkçı ırmağın durgun sularında kalır, şelaleye fazla yaklaşmaz.

Tecrübesiz kayıkçı şelaleye fazla yaklaşırsa kayığın üzerindeki kontrolünü tamamıyla yitirebilir. Eğer kayıkçı şelaleyi aşmayı amaçlamıyorsa yani henüz boşalıp orgazm olmak istemiyorsa, deneyimleri ona, ırmağın durgun sularında kalmayı yani heyecan seviyesini kontrol etmeyi öğretecektir. Bu yöntemin, heyecan seviyesini kontrol etme yeteneğini ortaya çıkarıp geliştirebilmek için cinsel aktivitenin yeterince uzatılmasına olanak tanır.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erkekte

Erken

Boşalma