Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erkeklerde Göz Altı Torbası
Erkeklerde Göz Altı Torbası
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Erkeklerde Göz Altı Torbası :

Gözaltı torbaları, gözaltlarınızdaki yağ keseciklerinde fıtık meydana gelmesi ile oluşmaktadır. Var olan bu yağ kesecikleri, gözlerinin çevresindeki kaslar arasında tampon vazifesi görmektedir. İlerleyen zamanlar içinde bağ dokusu ve deriniz gevşemeye başlar ve kaslar uzun bir süre kasılı halde kalınca göz torbalarında fıtık meydana gelir. Bunun yanında düzensiz uyku, Stres kaslardaki bu kasılmayı artırır ve keseciklere iyice baskı yaparak fıtığı daha da tetikler ve gözaltı torbalarının oluşumunu artırır.

Gözaltı torbalarının oluşumunda en önemli faktörlerden biri de genetik nedenlerdir. Dikkat edin annenizde veya babanızda öz altı torbaları varsa sizde de yaşınız çok genç olmasına rağmen 20 li 20 lu yaşlarda bile gözaltı torbalarınız oluşmaya başlar. Hayat şartlarınıza bakarsınız, düzenli uyku saatleriniz, stressiz yaşam tarzınız olmasına rağmen gözaltı torbalarınız vardır. İşte burada genetik sebepler ön plana çıkmıştır.

Gözaltı torbalarınızın yok edilmesi için aslında en etkili yöntem estetik ameliyattır. Estetik ameliyat ile gözaltı torbalarınızı aldırabilir ve tamamen kurtulabilirsiniz. Gözaltı torbaları için en etkili ve en kalıcı yöntem olan estetik ameliyatı yaptıramıyorsanız, evinizde kendi imkânlarınızla gözaltı torbalarınıza müdahale edebilirsiniz.

Patatesleri rendeleyin ve buzdolabına koyup soğutun ve ardından gözaltlarınıza koyun ve 10 dakika bekletin. Soğuk patates rendesi gözaltı torbalarınızı yok etmek için çok etkili olacaktır. Buz kalıplarının içine bildiğiniz maden suyunu boşaltın ve buzluğa kaldırıp dondurun. Ardından gözaltlarınıza birer maden suyu buz kalıbını koyarak eriyene kadar tutun. Salatalıkları yuvarlak dilimleyin gün içinde birkaç defa gözaltlarınıza koyun. Salatalığın içinde süt, gözaltı torbalarınızın geçmesinde çok etkili olacaktır.

Marketlerde satılan poşet Papatya çaylarını alın ve bir su bardağı kaynar suyun içine bir poşet pataya çayı poşeti atın ve demleyin. Papatya çayı ile gözaltlarınıza masaj yapın ve ardından çay poşetini gözaltlarınıza koyarak 10 dakika bekletin.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erkeklerde

Göz

Altı

Torbası