Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Erkek Libidosu Nasıl Yükseltilir
Erkek Libidosu Nasıl Yükseltilir
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın

ErKek Libidosu Nasıl YükseltilirSürekli ya da geçici olarak libidosu düşük olan bir erkeğin Cinsel isteğini artırmak ve iyi bir cinsel ilişki kurabilmesini sağlamak için, bazı yollara başvurmak gerekir. Bunun için, çiftlerin birbirlerinden uzak kalması ve birbirlerini özlemesi iyi bir başlangıç olabilir.

Yüksek iş temposunun ve günlük gailelerin neden olduğu stres, sıkıntı ve kaygıların yarattığı cinsel isteksizlik de modern yaşamın bir parçası olduğu için küçük bir tatil, baş başa geçirilen romantik zamanlar da, libido artışı için oldukça yararlı sonuçlar doğurabilir. Cinsel ilişki, sadece bir anlık bir şey değildir, bunun bir de öncesi, hazırlık aşaması vardır. Bu süreçte kadına önemli görevler düşer.

Erkeğin libidosu düşükse, onu uyarmaya yönelik bazı fanteziler, bir takım kokular, çamaşırlar mutlaka faydalı olacaktır. Bütün bunların yanı sıra, kişiler günlük yaşamın sorun ve koşuşturmalarından uzaklaşmadıkları sürece, cinsel ilişkiyi tıpkı ayaküstü yiyecekler gibi geçiştirecekleri bir angarya olarak göreceklerdir.

Oysa cinsel ilişki bir ziyafet sofrası gibi yaşanmalıdır. Ziyafet sofrasında nasıl ki sadece karın doyurmak değil, damak zevkinin tatmini de söz konusu ise, cinsel ilişkide de uzun bir hazırlık aşamasıyla, üzerinde durarak, zaman ayırarak yaşanan bir birliktelik, çok daha tatmin edici ve haz verici olacaktır.

Erkek Libidosu 

Erkekte libido 20-30 yaşlar arasında doruk noktasına çıkmış durumdadır ve bu dönemde cinsel ilişki sıklığı da en üst seviyededir. Erkek bedensel ve ruhsal açıdan sağlıklı olduğu sürece ileri yaşlara kadar ereksiyon ve orgazm olabilme özelliklerini koruyabilir. Yaş ilerledikçe (70 yaş ve üzeri) doğal olarak ortaya çıkan değişiklikler ereksiyon etkinliğinin azalmasına neden olabilir.
En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın

Konu ile ilgili düşüncelerinizi paylaşın.

Erkek

Libidosu

Nasıl

Yükseltilir