Alışveriş Sepeti
Okuduğunuz makale ile ilgili aklınıza takılan sorular için uzman kadromuz hizmetinizde.

Sorunuzu sorun, uzman kadromuz sorunuzun cevabını hemen e-posta adresinize göndersin.
Uzmana Sor
Hastalığınız ile ilgili sormak istediğiniz soruyu tıbbi ve aromatik bitkiler uzmanlarımıza buradan sorabilirsiniz.

Sorduğunuz sorunun cevabını uzmanlarımız en kısa sürede size dönerek cevaplayacaktır.
Uzmana Sor
Epilepsi Tedavi Merkezleri
Epilepsi Tedavi Merkezleri
Hastalığınız İle İlgili Uzmanımıza Soru Sormak İçin Tıklayın
Epilepsi Tedavi Merkezleri :

Prof. Dr. Galip Akhan önderliğinde İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 2007 yılında açılan ve hasta kabulüne başlayan 'Epilepsi Cerrahi Merkezi' yüzde 95'den fazla başarı oranıyla bu güne kadar 24 epilepsi hastasını tekrar sağlığına kavuşturdu.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü, İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği Şefi Prof. Dr. Galip Akhan, Nöroloji Uzmanı Yrd. Doç.Dr. Sabiha Türe, Beyin Cerrahı Operatör Doktor Gönül Güvenç, Radyoloji Uzmanı Doç.Dr. Fazıl Gelal, Psikiyatri Uzmanı Dr.Elif Ünal, Psikolog Çiğdem Kaynakçı'dan oluşan Epilepsi Cerrahi Merkezi ekibi İzmir'in ve Ege Bölgesinin epilepsi vakalarına derman olmaya devam ediyor.

Epilepsi cerrahi merkezi ile ilgili bilgi veren Nöroloji Uzmanı Yrd.Doç.Dr.Sabiha Türe, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde bu merkez kurulmadan önce İzmir'deki ve bölgedeki hastaların büyük bölümünün Ankara ya da İstanbul'a sevk edildiğini söyledi.

Türkiye‘de sınırlı sayıda olan epilepsi cerrahi merkezlerinin ihtiyacı karşılayamadığını belirten Yrd. Doç. Dr. Türe, " Hem İzmir'in hem de Ege Bölgesinin bu alandaki ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Hatta doğu illerimizden gelen hastalarımız bile var" dedi.

Ülkemizde az sayıda merkez olması ve video-EEG randevu sürelerinin 6 aya kadar uzaması nedeni ile taleplerin tam olarak karşılanamadığını söyleyen Türe, epilepsi cerrahisinin bir ekip işi olduğunu belirterek, “Her biri alanlarında uzman bu ekibi oluşturmak oldukça zor, ameliyat öncesi değerlendirme ve operasyon süresi ise uzun sürmektedir.

Bu nedenle sınırlı sayıda hastaya hizmet verebilmekteyiz.

Bu merkezlerin sayısı artarsa, epilepsi hastalarımızın yaşam kalitelerinde düzelme belirgin olarak artar" diye ifade etti.

Epilepsi Merkezinde 3 yıl önce ameliyat olan ve ameliyattan sonra nöbetleri olmadığını belirten 40 yaşındaki Asiye Özcan isimli hasta ise 37 yıldır epilepsi hastası olduğunu belirterek, hayatını olumsuz etkileyen epilepsi nöbetlerinin ameliyat ile sonlanmasından büyük mutluluk duyduğunu ve kendini yeniden doğmuş gibi hissettiğini ifade etti.

En Çok Bu Yazılar Okunuyor
Sizin İçin En Son Bunları Yazdık
Yorumlar Konuya Yorum Yapın
  • Memmedov AydinMERHABA.BEN COCUKLUKDAN EPILEPSI HASTASIYAM.OGRENMEK ISTIYORUM AMELIYATIN FIYATI KAC PARA.
  • Şifa MarketSitemizde sadece bitkisel tedavi yöntemleri ile ilgili bilgi verilmektedir. lütfen bir genel cerraha muracaat ediniz. Geçmiş olsun
  • Eskişehir-Hilalmerhaba.ben hılal mıne adında bır kız kardesım var ve 2 gunlukken morarak hastaneye kaldırıldı 21 gun bıtkısel hayatta kaldı ve daha sonra hayata tutuntu fakat bu onda kalıcı bır hasar bıraktı.suan tanısı bıle konulmayan sadece epılepsı deyıp gectıklerı fakat gıttıgımız doktorlarında bu hastalık karsısında ne yapacaklarını bılemedıklerı zor bır durum yasıyoruz.kardesım suan 20 yaşında ve 20 senedır bu hastalıkla savasıyor.kullandıgı ılaclara ragmen hastalıgında hıcbır degısıklık olmadı. kardesım ıcın ne yapmalıyımkı artık kendını toplayıp hayata tutunsun.yurumekte korkar oldu dusucem bır yarım acıcak dıye bana yardımcı olurmusunuz tesekkur ederım
  • Şifa MarketBu kalıcı hasarın tam olarak verdiği şikayetler nelerdir. bunları detaylı olarak iletirseniz size daha sağlıklı bilgi veriririz. Allah şifa versin
  • Epilepsi

    Tedavi

    Merkezleri